ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Сидіння на дивані на 45% більше шкодить колінам, ніж біг

19.06.2017 09:07
Сидіння на дивані на 45% більше шкодить колінам, ніж біг

Всупереч поширеній думці, біг не завдає шкоди колінним суглобам. Експерти не виявили ніякого зв'язку між остеоартритом і бігом.

Поза тим, багато людей відмовляються від занять бігом, оскільки вважають, що цей вид тренувань може бути шкідливим для колінних суглобів. Однак проведене у Великобританії дослідження показало, що біг не несе ніякої додаткової небезпеки для колін. Навпаки, люди, що провадять "диванний" спосіб життя, на 45% частіше стикаються з остеоартритом в порівнянні з тими, хто регулярно займається бігом, пише газета Експрес.

Вчені з Університету святої Марії в Лондоні підкреслюють, що якщо збільшувати інтенсивність навантажень поступово, носити правильне взуття і займатися бігом на різних поверхнях, ніякої додаткової загрози для колінних суглобів не виникає.

"Колінні суглоби, як і будь-які інші, потребують постійного руху -- лише так вони отримують поживні речовини, -- каже Віктор Котюк, ортопед-травматолог. -- Крім того, людський організм добре пристосований для занять бігом. І хоча колінні суглоби при цьому переживають додаткове навантаження, організм здатний швидко адаптуватися до цього стресу і розвивати хрящі, м'язи, сухожилля і суглоби. У бігунів вони є більш міцними в результаті тренувань. Біг захищає коліна, а не завдає їм шкоди. А от коли м'язи слабкі, то й суглоб "гулятиме"."

Марина МОРОЗ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter