Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Українські діти створили унікального робота-сортувальника

11.08.2017 09:09
Українські діти створили унікального робота-сортувальника

Ці троє ліцеїстів Київського політехнічного інституту -- на "ти" з машинобудуванням, програмуванням та мікроелектронікою. Тому навіть не дивно, що їхня команда ввійшла до двадцятки найкращих робототехніків світу. На міжнародній олімпіаді з робототехніки "FIRST GLOBAL Challange", що недавно відбулася у Вашингтоні, українці обійшли учасників із 144 країн.

Чим же вразили 16-річні Ігор Жуковський, Михайло Корешков та 17-річна Інга Манжуленко?

"На створення робота діти витратили два місяці, -- розповідає газеті Експрес Надія Владикіна, ментор команди, керівник відділу робототехніки. -- Ця машина є прототипом очищувальної техніки. Її створили за допомогою конструктора з алюмінію і пластику. Такий конструктор оснащений електронікою, у якій є керівний та доповнювальний контролери, мотори постійного струму, термомотори та індикатори світла. Усе це й використали у конструкції, вага якої -- вісім кілограмів, а розмір -- 50 на 50 сантиметрів. До речі, такий конструктор коштує 1000 доларів.

-- І що вміє робити цей робот?

-- Уявіть: у резервуарі -- кульки блакитного та оранжевого кольору. Одні позначають чисту воду, інші -- забруднену. Робот зміг зібрати кульки різних кольорів, посортувати їх усередині себе та розкласти у спеціальні контейнери. Яке його практичне значення? Фактично це збільшена модель робота, який міг би здійснювати сепарацію води у водоймах.

-- А як роботу вдається розпізнавати предмети різного кольору?

-- Кульки він загрібає за допомогою спеціального барабана. Далі піднімає їх на висоту 50 сантиметрів, де містяться два індикатори світла. Один фіксує наявність кульки у проміжку від нижньої точки до верхньої. Другий -- розпізнає, якого кольору ця кулька. Тоді вони відштовхуються або в один, або в інший бік. Тобто перший індикатор використовується як далекомір, а другий -- як індикатор кольору.

-- Зрозуміло. А як керувати цим конструктором?                                

-- Це відбувається за допомогою андроїд-пристрою (планшета або телефона) через WiFi-канал. Керівний контролер роздає WiFi-сигнал, який пристрій зчитує. Таким чином відбувається обмін: від підключених джойстиків іде сигнал, а контролер його опрацьовує. Робот може повноцінно працювати до п'яти годин. А заряджається він за допомогою пристрою з 15-вольтною батареєю.

До речі, ми також навчили робота підтягуватися на перекладині. Так-так! Від своєї осі він може відірватися на десять сантиметрів! Тепер діти намагаються придумати для нього ще одне призначення. Для початку -- в побуті. Наприклад, хочуть навчити робота збирати, сортувати та розкладати дитячі іграшки.

Вікторія СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter