ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Українські діти створили унікального робота-сортувальника

11.08.2017 09:09
Українські діти створили унікального робота-сортувальника

Ці троє ліцеїстів Київського політехнічного інституту -- на "ти" з машинобудуванням, програмуванням та мікроелектронікою. Тому навіть не дивно, що їхня команда ввійшла до двадцятки найкращих робототехніків світу. На міжнародній олімпіаді з робототехніки "FIRST GLOBAL Challange", що недавно відбулася у Вашингтоні, українці обійшли учасників із 144 країн.

Чим же вразили 16-річні Ігор Жуковський, Михайло Корешков та 17-річна Інга Манжуленко?

"На створення робота діти витратили два місяці, -- розповідає газеті Експрес Надія Владикіна, ментор команди, керівник відділу робототехніки. -- Ця машина є прототипом очищувальної техніки. Її створили за допомогою конструктора з алюмінію і пластику. Такий конструктор оснащений електронікою, у якій є керівний та доповнювальний контролери, мотори постійного струму, термомотори та індикатори світла. Усе це й використали у конструкції, вага якої -- вісім кілограмів, а розмір -- 50 на 50 сантиметрів. До речі, такий конструктор коштує 1000 доларів.

-- І що вміє робити цей робот?

-- Уявіть: у резервуарі -- кульки блакитного та оранжевого кольору. Одні позначають чисту воду, інші -- забруднену. Робот зміг зібрати кульки різних кольорів, посортувати їх усередині себе та розкласти у спеціальні контейнери. Яке його практичне значення? Фактично це збільшена модель робота, який міг би здійснювати сепарацію води у водоймах.

-- А як роботу вдається розпізнавати предмети різного кольору?

-- Кульки він загрібає за допомогою спеціального барабана. Далі піднімає їх на висоту 50 сантиметрів, де містяться два індикатори світла. Один фіксує наявність кульки у проміжку від нижньої точки до верхньої. Другий -- розпізнає, якого кольору ця кулька. Тоді вони відштовхуються або в один, або в інший бік. Тобто перший індикатор використовується як далекомір, а другий -- як індикатор кольору.

-- Зрозуміло. А як керувати цим конструктором?                                

-- Це відбувається за допомогою андроїд-пристрою (планшета або телефона) через WiFi-канал. Керівний контролер роздає WiFi-сигнал, який пристрій зчитує. Таким чином відбувається обмін: від підключених джойстиків іде сигнал, а контролер його опрацьовує. Робот може повноцінно працювати до п'яти годин. А заряджається він за допомогою пристрою з 15-вольтною батареєю.

До речі, ми також навчили робота підтягуватися на перекладині. Так-так! Від своєї осі він може відірватися на десять сантиметрів! Тепер діти намагаються придумати для нього ще одне призначення. Для початку -- в побуті. Наприклад, хочуть навчити робота збирати, сортувати та розкладати дитячі іграшки.

Вікторія СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter