ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Споживачів зобов'язали обладнати свої будинки приладами обліку тепла та води

11.08.2017 11:08
Споживачів зобов'язали обладнати свої будинки приладами обліку тепла та води

Президент підписав закон "Про комерційний облік комунальних послуг", прийнятий парламентом у червні. Він передбачає обов'язкове встановлення в будинках лічильників тепла та холодної й гарячої води. Що це означає, зокрема, для споживачів, які вже давно платять за воду за квартирними лічильниками, а за тепло -- за загальнобудинковими?

Докладніше про цей закон газета Експрес говорить з Дмитром Левицьким, юристом у галузі житлово-комунального господарства, та Святославом Павлюком, експертом групи "Енергетична реформа" Реанімаційного пакета реформ.

-- Отож, що змінює закон, який підписав Президент, для споживача комунальних послуг?

Д. Левицький:

-- Передовсім закон зобов'язує обладнати багатоповерхові будинки вузлами комерційного обліку -- мова про загальнобудинкові лічильники на тепло та холодну воду. Тобто при оплаті за ці послуги враховуватимуть показники загальнобудинкових лічильників. Тепер же споживач платить за воду за квартирним лічильником. А є такі спритники, котрі у квартирі прописані одні, тоді як живе в ній значно більше людей й немає лічильника, відповідно, споживач платить менше. Після того як закон набуде чинності, такий абонент буде змушений платити за воду, котру справді використав.

Законом також заборонено приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

С. Павлюк:

-- Завдяки цьому закону споживач знатиме, за що саме платить. Бо на сьогодні в тарифах закладено вищу норму споживання тепла, ніж ми споживаємо насправді. Після того як встановлять лічильники, будемо знати не лише скільки тепла вийшло з котельні, а й скільки надійшло в будинок. Отож матимемо інформацію про реальні втрати в мережах. Вони не повинні перевищувати 13 відсотків, де-факто ж у тарифах ці втрати закладають на рівні 19 відсотків, а подекуди -- навіть 25 відсотків.

-- Коли всі будинки мають бути обладнані будинковими лічильниками?

С. Павлюк:

-- Згідно з прийнятим законом, оснащення вузлами комерційного обліку будівель оператор зовнішніх інженерних мереж зобов'язаний здійснити у такі терміни: лічильниками теплової енергії -- протягом року, гарячої та питної води для нежитлових будівель -- також за рік, а лічильниками для житлових будівель -- протягом двох років. Крім встановлення лічильників, закон передбачає обов'язкову сертифікацію енергоефективності будівель і об'єктів будівництва.

-- А хто оплачуватиме купівлю й встановлення загальнобудинкових приладів обліку?

Д. Левицький:

-- Законом передбачаються три шляхи фінансування -- їх встановлює надавач комунальних послуг, який розстрочує сплату внесків на п’ять років або на інший термін, за згодою сторін. Співвласники будинку самостійно встановлюють прилади обліку власним коштом. Передбачено також фінансування з коштів місцевого бюджету. Якщо це не бере на себе місцевий бюджет, то оплата лягає на плечі мешканців.

-- Скільки коштують такі лічильники?

Д. Левицький:

-- На ринку є великий вибір загальнобудинкових лічильників тепла за різною ціною. Вона становить від 10 до 20 тисяч гривень, залежно від виробника. Але споживачеві, крім купівлі такого лічильника, треба платити і за їх повірку. А вона також платна.

Богдан КУФРИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter