Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

У серпні в Iталiї вiдзначають одне з найулюбленiших свят - Феррагосто

22.08.2017 17:05
У серпні в Iталiї вiдзначають одне з найулюбленiших свят - Феррагосто

...Кiлька рокiв тому я готувала статтю про те, скiльки грошей батьки в рiзних країнах витрачають на пiдготовку дiтей до школи: купiвлю пiдручникiв, форми, канцтоварiв. Зверталася в офiцiйнi установи, батькiвськi органiзацiї, школи. I тiльки з iнформацiєю щодо однiєї країни виникли проблеми, пише газета Експрес.

Понад 50 (!) листiв я надiслала рiзним iталiйським чиновникам та громадським органiзацiям. I не дiстала жодної (!) вiдповiдi. Якщо не враховувати автоматичнi повiдомлення з деяких скриньок: "Вибачте, я перебуваю у вiдпустцi, усi запитання -- пiсля мого повернення". Довелося звертатись до неофiцiйних джерел -- родичiв i друзiв, що живуть в Iталiї. Кума Iрена, почувши мою iсторiю, щиро розсмiялася: "Ну, знайшла коли чиновникiв питати! Це ж друга половина серпня -- всi вони на канiкулах! Два тижнi вiдпустки на Феррагосто тут святе!"

Гуляють усi

Феррагосто, що випадає на 15 серпня, в Iталiї -- вихiдний день. Церква цього дня вiдзначає свято Успiння Богородицi, а селяни -- закiнчення сезону збору врожаю. А iсторичнi коренi виводять ще зi Стародавнього Риму, з традицiї серпневих святкувань на честь iмператора Октавiана Августа. "Ферiє аугустi" зрештою трансформувалося у зручне для вимови "Феррагосто" i стало для iталiйцiв синонiмом до слова "канiкули".

Навiть тi, кому не вдалося взяти вiдпустку, цього дня гуляють на повну -- влаштовують пiкнiки на природi чи сiмейнi обiди, їдуть на пляж чи в гори. У деяких мiстах влаштовують великi релiгiйнi процесiї, гастрономiчнi фестивалi. А ввечерi небо над Iталiєю розквiтає феєрверками -- це ще одна традицiя цього дня.

У другiй половинi серпня в багатьох мiстах, якщо вони не є курортними, звична картина -- зачиненi установи, магазини, ресторани. I навiть на деяких мiнi-готелях може висiти табличка: "Вибачте, нас немає -- ми на канiкулах". А в Римi, Мiланi, Флоренцiї та iнших великих мiстах на вулицях натрапляєш переважно на туристiв -- шанси почути вiдповiдь на своє питання англiйською значно вищi, нiж iталiйською!

Головне - поїсти

Як свiдчать данi дослiдження Coldiretti, цього лiта у вiдпустку поїхали 38 мiльйонiв iталiйцiв! Абсолютна бiльшiсть -- 78% -- вирiшила вiдпочити на курортах рiдної країни. А от, наприклад, популярний у нас Єгипет i взагалi Африка привабили тiльки 2% вiдпускникiв.

"А навiщо нам кудись їхати? -- дивується Ренато, чоловiк моєї подруги. -- У нас в Iталiї є все: озера, моря, гори. А головне -- багато смачної їжi та хорошого вина. Адже що головне на вiдпочинку? Поїсти як слiд!"

Такої ж думки бiльшiсть його спiввiтчизникiв. I левову частку "вiдпочинкового" бюджету витрачають саме на вiдвiдини ресторанiв, магазинiв та ринкiв. Наприклад, торiк Ренато та Лiля вiдпочивали на знаменитому узбережжi Амальфi. На тижневу оренду квартири на березi Тирренського моря витратили 340 євро на двох, а от "проїли" понад 700 євро!

"Я за українською звичкою поривалася сама готувати їжу, -- каже Лiля. -- Тодi б у сотню євро вклалися. Та чоловiк вперся: мовляв, гуляти то гуляти. Тож ми i снiдали, i обiдали, i вечеряли не вдома".

Квартиру пара бронювала заздалегiдь через популярний сайт Аirbnb. А цього року вони їдуть разом iз друзями ще далi на пiвдень, аж на сам "каблук" iталiйського "чобiтка" -- у Бриндiзi. Там тижневе перебування у вiллi, з вiкон якої видно море, обiйдеться їм лише 250 євро на двох.

До слова, iталiйцi, хоч i лiнивi, тепер волiють свiй вiдпочинок органiзовувати самi. Полюють за акцiйними авiа- та автобусними квитками -- тодi доїзд до курорту може обiйтися у смiшнi 5 -- 25 євро, вибирають недорогi готелi й апартаменти. Понад 49% тих, хто цього лiта йде у вiдпустку, бронювали все самi й он-лайн (данi Coldiretti). Близько 17% домовлялися про поселення телефоном, i лише 16% скористалися послугами турагенцiй.

I собачку не забудьте

Середня сума, яку iталiєць цього лiта видiлив на вiдпустку, сягнула 803 євро. Третина курортникiв (33%) витратять менше 500 євро, 38% -- вiд 500 до 1000 євро, 15% -- мiж 1000 i 2000 євро. Причому навiть тi, хто готовий вiдпочивати дорого, волiють менше заплатити за житло, нiж за харчування. Нинi в iталiйцiв популярна розвага -- пошук унiкальних страв та вин, властивих лише однiй мiсцевостi. Вони охоче їздять на "виннi" та "сирнi" екскурсiї, а також у мiста, де проводять гастрономiчнi фестивалi.

Однак найбiльше iталiйцiв вабить море: вiдпочинок на узбережжi цьогорiч обрали 7 з 10 iталiйцiв (69%), у гори потягнуло 17%, ну а 9% вiдпускникiв розважатимуться в сiльськiй мiсцевостi, на виноградниках чи зелених фермах.

Для багатьох вирiшальним моментом є можливiсть поїхати на вiдпочинок разом з улюбленим собакою чи котом. Тож чимало готелiв вказують на сайтi: "Будемо радi вас бачити з хатнiми тваринами". Також у країнi з'явилося досить пляжiв, куди можна прийти з собакою. Щоправда, iнодi за це знiмають додаткову плату -- вiд 3 до 5 євро. Однак iталiйцi переконанi: якщо їхати на курорт -- то лише всiєю родиною! Та й залишати звiрятко в готелi для тварин дорожче: вiд 20 євро на добу з собаки, вiд 15 -- з кота.

Юлiя ПОСТОЮК, Iталiя

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter