ТЕХНОЛОГІЇ

Власники інтернет-провайдерів кажуть, що Facebook тепер “літатиме” - швидкість збільшиться мало не в 100 разів!
Що може бути краще, нiж довгоочiкуваний смартфон у подарунок на 14 лютого?

Мiнiатюрний витвiр школярки потрапив до Нацiонального реєстру рекордiв

24.11.2017 11:05
Мiнiатюрний витвiр школярки потрапив до Нацiонального реєстру рекордiв
Дiвчинка у присутностi журi вилiпила тризуб iз солоного тiста - i стала рекордсменкою. Цей герб незвичний, бо мiнiатюрний - усього 8 на 5 мiлiметрiв!
 
Каролiнi Пархоменко з Нiжина - лише вiсiм рокiв, вона навчається у третьому класi. А ще вiдвiдує школу мистецтв. Там i навчилася працювати з солоним тiстом. "Така технiка дуже давня, - розповiдає Юлiя Петренко, наставниця Каролiни. - Нашi предки робили з солоного тiста обереги. Коли цi вироби запiкають, вони стають дуже твердими та можуть довго зберiгатися".
 
Юна майстриня заповзялася зробити тризуб з тiста ду-у-же маленьким. "Загалом було близько десяти спроб, - каже панi Юлiя. - Перший тризуб, що вилiпила Каролiна, мав розмiри 10 на 8 мiлiметрiв. Кожна наступна версiя була меншою за попередню".
 
Процес створення рекордного тризуба тривав пiвгодини. Наперед були пiдготовленi два шматочки солоного тiста, пофарбованого в синiй та жовтий кольори. Iз синього шматка Каролiна лiпила основу, а з жовтого - власне тризуб. Неймовiрно точними рухами вона пiдхоплювала малесенькi - майже невидимi! - шматочки тiста i вiдтворювала обриси нацiонального герба. За iнструменти правили тоненькi стеки, голка та зубочистка.
 
"Я дуже хвилювалася, - дiлиться дiвчинка. - Боялася, що зiпсую роботу. Але все вдалося!" Розмiри вилiпленого з тiста тризуба замiряли експерти. Його точна довжина - 8,9 мiлiметра, а ширина - 5,3 мiлiметра.
 
Сергiй БОВКУН, Фото Юлiї ПЕТРЕНКО, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter