ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Мiнiатюрний витвiр школярки потрапив до Нацiонального реєстру рекордiв

24.11.2017 11:05
Мiнiатюрний витвiр школярки потрапив до Нацiонального реєстру рекордiв
Дiвчинка у присутностi журi вилiпила тризуб iз солоного тiста - i стала рекордсменкою. Цей герб незвичний, бо мiнiатюрний - усього 8 на 5 мiлiметрiв!
 
Каролiнi Пархоменко з Нiжина - лише вiсiм рокiв, вона навчається у третьому класi. А ще вiдвiдує школу мистецтв. Там i навчилася працювати з солоним тiстом. "Така технiка дуже давня, - розповiдає Юлiя Петренко, наставниця Каролiни. - Нашi предки робили з солоного тiста обереги. Коли цi вироби запiкають, вони стають дуже твердими та можуть довго зберiгатися".
 
Юна майстриня заповзялася зробити тризуб з тiста ду-у-же маленьким. "Загалом було близько десяти спроб, - каже панi Юлiя. - Перший тризуб, що вилiпила Каролiна, мав розмiри 10 на 8 мiлiметрiв. Кожна наступна версiя була меншою за попередню".
 
Процес створення рекордного тризуба тривав пiвгодини. Наперед були пiдготовленi два шматочки солоного тiста, пофарбованого в синiй та жовтий кольори. Iз синього шматка Каролiна лiпила основу, а з жовтого - власне тризуб. Неймовiрно точними рухами вона пiдхоплювала малесенькi - майже невидимi! - шматочки тiста i вiдтворювала обриси нацiонального герба. За iнструменти правили тоненькi стеки, голка та зубочистка.
 
"Я дуже хвилювалася, - дiлиться дiвчинка. - Боялася, що зiпсую роботу. Але все вдалося!" Розмiри вилiпленого з тiста тризуба замiряли експерти. Його точна довжина - 8,9 мiлiметра, а ширина - 5,3 мiлiметра.
 
Сергiй БОВКУН, Фото Юлiї ПЕТРЕНКО, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter