Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Зарплати дещо зростуть: Оклад лiкаря-хiрурга вищої категорiї підвищиться на 370 гривень

08.12.2016 18:06

З 1 грудня зростуть посадовi оклади працiвникiв установ, закладiв та органiзацiй окремих галузей бюджетної сфери. Зокрема, тарифна ставка працiвника першого розряду Єдиної тарифної сiтки збiльшиться на 12,7%. Це передбачено вiдповiдною постановою Кабмiну, пише газета Експрес.

То наскiльки реально зростуть зарплати бюджетникiв?

-- Це пiдвищення пов'язане з черговим переглядом мiнiмальної зарплати та прожиткового мiнiмуму, -- розповiдає Лiдiя Ткаченко, старший науковий спiвробiтник Iнституту демографiї НАН України. -- Мiнiмальна зарплата з грудня зростає з 1450 до 1600 грн., а посадовий оклад (тарифна ставка) працiвника першого тарифного розряду -- з 1185 до 1335 грн. (12,7%). Як бачимо, його вiдставання вiд мiнiмальної зарплати залишиться на рiвнi 265 грн.

Посадовий оклад працiвника першого тарифного розряду є базовою величиною для визначення окладiв за Єдиною тарифною сiткою. Посади працiвникiв бюджетної сфери розподiленi за тарифними розрядами -- що вищий освiтньо-квалiфiкацiйний рiвень, то вищий розряд. Усього є 25 розрядiв, кожен тарифний розряд має свiй тарифний коефiцiєнт -- чим вищий розряд, тим бiльший коефiцiєнт. Наприклад, учителi й вихователi можуть мати розряди з 8-го по 12-й. Цим розрядам надано такi тарифнi коефiцiєнти: 8-й -- 1,64; 9-й -- 1,73; 10-й -- 1,82; 11-й -- 1,97; 12-й -- 2,12. Тобто оклад учителя першої категорiї (10-й розряд) становить 1,82 окладу працiвника першого тарифного розряду, а отже, з 1 грудня вiн зросте на 273 грн. (1335х1,82-1185х1,82=273) i становитиме 2430 грн.

У лiкарiв можуть бути тарифнi розряди з 9-го по 14-й, у 9-го тарифний коефiцiєнт 1,73, у 14-го -- 2,47. У лiкаря 9-го розряду прирiст окладу становитиме 260 грн, а 14-го (лiкаря-хiрурга вищої категорiї) -- 370 грн.

-- Тобто зарплати бюджетникiв автоматично не зростуть на 12,7%?

-- Автоматично на 12,7% збiльшаться лише оклади (так звана основна зарплата), а от чи будуть настiльки ж пiдвищенi всi надбавки, доплати, пiдвищення, якi надаються ще зверху, -- це залежить вiд наявностi достатнiх грошей у кошторисi конкретної бюджетної установи.

-- Чи всiх бюджетникiв торкнеться грудневе пiдвищення?

-- Усiх категорiй, на яких поширюється дiя Єдиної тарифної сiтки. Зокрема, тих, що працюють у системi охорони здоров'я, освiти та культури. Але, скажiмо, держслужбовцiв чи представникiв силових структур це не стосується.

Зазначу, виглядає, що новi оклади будуть дiяти лише упродовж одного мiсяця, тобто грудня цього року, оскiльки Кабмiн вже внiс у доопрацьований проект держбюджету на наступний рiк показник мiнiмальної зарплати 3200 грн. При цьому посадовий оклад працiвника першого тарифного розряду для розрахункiв у ЄТС передбачається встановити на рiвнi 1600 грн. За таких показникiв в 11 перших тарифних розрядiв розрахункова величина окладiв знову буде нижча вiд мiнiмальної зарплати.

Яким чином це питання буде врегульоване, наразi остаточно не вiдомо. З наявних законопроектiв випливає, що буде змiнено саме поняття мiнiмальної зарплати -- воно буде стосуватися не лише основної зарплати (окладу, ставки), а й усього розмiру заробiтку, за винятком компенсацiй за несприятливi умови працi. Тобто перехiд до мiнiмальної зарплати в розмiрi 3200 грн. буде проведений частково шляхом поглинання наявних надбавок, доплат, пiдвищень.

Леся ЯСИНЧУК 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter