Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Новий генеральний менеджер Альфа-Банку Україна, чех Іван Свiтек: “Чому я приїхав в Україну? Я думаю, тут величезний потенцiал”

18.05.2017 10:05
В Альфа-Банку Україна -- новий лiдер. Чех Іван Свiтек. З лютого вiн вiдповiдає за стратегiю розвитку, операцiйну дiяльнiсть та об'єднання Альфи й Укрсоцбанку.

Пiсля об'єднання двох фiнустанов це буде найбiльший комерцiйний недержавний банк в Українi. Банк працює в Українi бiльш як 15 рокiв, понад 4,5 тис. спiвробiтникiв щомiсяця отримують офiцiйну зарплатню на картку. Альфа -- справний платник податкiв до бюджетiв усiх рiвнiв, а серед комерцiйних банкiв за обсягом сплачених податкiв -- у першiй трiйцi.

Пан Свiтек близько двох мiсяцiв у нашiй країнi i вже встиг познайомитися з Україною та українцями. А нещодавно дав своє перше iнтерв'ю “Економiчнiй правдi” про те, чому вiн -- управлiнець високого рiвня, який свого часу брав участь у реформуваннi чеської економiки в урядi Вацлава Клауса, працював на топ-посадах у найбiльших свiтових корпорацiях: “Citibank”, “Pepsi” “Cola Intarnational”, “General Electric”, “Home credit” -- сьогоднi працює в Українi. Це для нього вже восьма країна. Вiн вiльно говорить чотирма мовами, а освiту здобув у США.
“Я завжди йшов туди, де, з одного боку, значнi ризики, а з другого -- величезний потенцiал щось побудувати та зробити. Я вважаю, що за правильних умов Україна може дуже добре зрости. Також вважаю, що зможу своїм досвiдом допомогти цiй країнi”, -- каже вiн.

Що й казати, пан Свiтек має значний досвiд реформаторської роботи. Так, за три роки роботи в командi реформатора Вацлава Клауса чеський уряд змiг втiлити низку непопулярних на той час реформ, якi дали змогу Чехiї стати однiєю з найсильнiших у Схiднiй Європi.
Водночас Україна через брак власних результативних напрацювань i тупцювання реформ знову звертається до європейського та свiтового досвiду. До когорти вiдомих iноземцiв-реформаторiв, якi активно представленi в державному управлiннi, у бiзнесi долучається не менше гiдних кандидатур управлiнцiв-експатiв. Хочеться вiрити, що всi їхнi та нашi спiльнi зусилля колись таки виллються в реальнi змiни в життi пересiчних українцiв.

Принаймнi Іван Свiтек вiрить у це. На запитання, чи має Україна шанс стати розвинутою європейською державою, вiн зазначає: “Шанс є. Я б тут не був, якби вважав по-iншому. Я бачу величезне бажання середньостатистичного українця, щоб країна пiшла в цьому напрямку”.
А про те, як власне вiн сам та компанiя, яку вiн очолює, -- Альфа-Банк -- зможуть впливати на суспiльство, каже: “Якщо ми побудуємо хороший ефективний та технологiчний банк в Українi, лiдера на ринку, лояльного до своїх клiєнтiв i спiвробiтникiв, що здатний генерувати прибуток, не вимагає додаткового капiталу, у якого вiдкрита культура, то це буде ще одним iмпульсом впливу на розвиток країни”.
Щодо питання належностi самого бiзнесу Альфа-Банку пан Свiтек зазначив: “У двох iз п'яти наших акцiонерiв корiння з Росiї, але ми мiжнародна група. У нас головний офiс у Люксембурзi. Нашi акцiонери живуть у рiзних країнах: Великобританiї, Латвiї та Ізраїлi. А троє -- вихiдцi з України. Михайло Фрiдман насправдi українець -- якщо вiн не українець, то я не чех».

Вiн також додає, що серед акцiонерiв банку i всього банкiвського холдингу (зi штаб-квартирою в Люксембурзi) iталiйський фiнансовий гiгант “UniCredit”, i наголошує, що банк є приватним комерцiйним i не має жодної копiйки державних коштiв -- анi росiйських, анi будь яких-iнших.

А щодо протестiв проти банкiв, якi час вiд час виникають, каже: “Якщо Україна хоче бути частиною Європи, то для цього також треба приймати європейськi цiнностi. Я добре знаю, що в Європi так суперечки не вирiшують, не кидаються камiнням, не розбивають чуже майно. Громадянська позицiя має право на вiдстоювання через дiалог”.

Ліцензія НБУ №61 від 05.10.2011 р.

Реклама

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter