ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Новий генеральний менеджер Альфа-Банку Україна, чех Іван Свiтек: “Чому я приїхав в Україну? Я думаю, тут величезний потенцiал”

18.05.2017 10:05
В Альфа-Банку Україна -- новий лiдер. Чех Іван Свiтек. З лютого вiн вiдповiдає за стратегiю розвитку, операцiйну дiяльнiсть та об'єднання Альфи й Укрсоцбанку.

Пiсля об'єднання двох фiнустанов це буде найбiльший комерцiйний недержавний банк в Українi. Банк працює в Українi бiльш як 15 рокiв, понад 4,5 тис. спiвробiтникiв щомiсяця отримують офiцiйну зарплатню на картку. Альфа -- справний платник податкiв до бюджетiв усiх рiвнiв, а серед комерцiйних банкiв за обсягом сплачених податкiв -- у першiй трiйцi.

Пан Свiтек близько двох мiсяцiв у нашiй країнi i вже встиг познайомитися з Україною та українцями. А нещодавно дав своє перше iнтерв'ю “Економiчнiй правдi” про те, чому вiн -- управлiнець високого рiвня, який свого часу брав участь у реформуваннi чеської економiки в урядi Вацлава Клауса, працював на топ-посадах у найбiльших свiтових корпорацiях: “Citibank”, “Pepsi” “Cola Intarnational”, “General Electric”, “Home credit” -- сьогоднi працює в Українi. Це для нього вже восьма країна. Вiн вiльно говорить чотирма мовами, а освiту здобув у США.
“Я завжди йшов туди, де, з одного боку, значнi ризики, а з другого -- величезний потенцiал щось побудувати та зробити. Я вважаю, що за правильних умов Україна може дуже добре зрости. Також вважаю, що зможу своїм досвiдом допомогти цiй країнi”, -- каже вiн.

Що й казати, пан Свiтек має значний досвiд реформаторської роботи. Так, за три роки роботи в командi реформатора Вацлава Клауса чеський уряд змiг втiлити низку непопулярних на той час реформ, якi дали змогу Чехiї стати однiєю з найсильнiших у Схiднiй Європi.
Водночас Україна через брак власних результативних напрацювань i тупцювання реформ знову звертається до європейського та свiтового досвiду. До когорти вiдомих iноземцiв-реформаторiв, якi активно представленi в державному управлiннi, у бiзнесi долучається не менше гiдних кандидатур управлiнцiв-експатiв. Хочеться вiрити, що всi їхнi та нашi спiльнi зусилля колись таки виллються в реальнi змiни в життi пересiчних українцiв.

Принаймнi Іван Свiтек вiрить у це. На запитання, чи має Україна шанс стати розвинутою європейською державою, вiн зазначає: “Шанс є. Я б тут не був, якби вважав по-iншому. Я бачу величезне бажання середньостатистичного українця, щоб країна пiшла в цьому напрямку”.
А про те, як власне вiн сам та компанiя, яку вiн очолює, -- Альфа-Банк -- зможуть впливати на суспiльство, каже: “Якщо ми побудуємо хороший ефективний та технологiчний банк в Українi, лiдера на ринку, лояльного до своїх клiєнтiв i спiвробiтникiв, що здатний генерувати прибуток, не вимагає додаткового капiталу, у якого вiдкрита культура, то це буде ще одним iмпульсом впливу на розвиток країни”.
Щодо питання належностi самого бiзнесу Альфа-Банку пан Свiтек зазначив: “У двох iз п'яти наших акцiонерiв корiння з Росiї, але ми мiжнародна група. У нас головний офiс у Люксембурзi. Нашi акцiонери живуть у рiзних країнах: Великобританiї, Латвiї та Ізраїлi. А троє -- вихiдцi з України. Михайло Фрiдман насправдi українець -- якщо вiн не українець, то я не чех».

Вiн також додає, що серед акцiонерiв банку i всього банкiвського холдингу (зi штаб-квартирою в Люксембурзi) iталiйський фiнансовий гiгант “UniCredit”, i наголошує, що банк є приватним комерцiйним i не має жодної копiйки державних коштiв -- анi росiйських, анi будь яких-iнших.

А щодо протестiв проти банкiв, якi час вiд час виникають, каже: “Якщо Україна хоче бути частиною Європи, то для цього також треба приймати європейськi цiнностi. Я добре знаю, що в Європi так суперечки не вирiшують, не кидаються камiнням, не розбивають чуже майно. Громадянська позицiя має право на вiдстоювання через дiалог”.

Ліцензія НБУ №61 від 05.10.2011 р.

Реклама

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter