Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

За рішенням міжнародного арбітражного суду, Україна має виплатити JKX Oil&Gas 12 мільйонів доларів

23.11.2017 11:11
Високий суд Лондона відхилив апеляцію Мін'юсту на рішення Міжнародного арбітражу. Тож Україні доведеться сплатити компанії JKX Oil&Gas, яку частково пов'язують із Коломойським, компенсацію, однак не 250 мільйонів доларів, а 12 мільйонів.
 
- Що привело "JKX Oil&Gas" до міжнародного суду?
 
- За урядування Яценюка в 2014 році приватним газо- та нафтовидобувним компаніям встановили велику ставку ренти. JKX платила 29%, а стала платити 55%. І так тривало до січня 2016 року, - розповідає Дмитро Марунич, директор Інституту енергетичних стратегій. - Потім ставки знизили до тих значень, які були раніше, - 29% і 15% (для глибин понад 5 тисяч метрів). Але компанія не сплачувала ренти, і в неї накопичилися борги. У лютому 2015 року JKX Oil & Gas Plc звернулася до арбітражу з позовом до України і вимогою виплати компенсацію за збитки. Сума позову становила більше 250 мільйонів доларів.
 
- І яким було рішення суду?
 
- Лондонський арбітражний суд не задовольнив позов. Він визнав законним підвищення ренти на видобуванняу нафти й газу, однак зобов'язав Україну відшкодувати компанії JKX Oil&Gas збитки на суму близько 12 мільйонів доларів. Йдеться про збитки через порушення Україною міжурядового договору з Великою Британією про захист інвестицій. Отож компанія здобула лише номінальну перемогу.
 
Мін'юст подав апеляцію. Петренко заявив, що Україна нікому нічого не платитиме. І ось тепер Високий суд Лондона відхилив апеляцію і таким чином зобов'язав Україну покрити збитки компанії JKX Oil&Gas на суму 11,8 мільйона доларів. Це не та сума, на яку розраховувала JKX. Власне кажучи, Україна виграла.
 
- А що це за компанія? Чому її пов'язують з Коломойським?
 
- В Україні JKX володіє Полтавською газонафтовою компанією - ПГНК, у них є активи в Полтавській області, де компанія видобуває газ, хоча зареєстрована у Великій Британії і її акції торгуються на біржі в Британії. Прибутки JKX торік становили понад 70 мільйонів доларів.
 
Історія JKX Oil&Gas не до кінця зрозуміла. Свого часу Коломойський та його партнери справді намагалися заволодіти контрольним пакетом,  ле стверджувати, що нині компанія належить Коломойському, я б не став. Там різні власники.
 
Світлана ОЛІЙНИК, газета Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter