Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

НБУ впроваджує революційні зміни у торгівлі валютою. Аналітики - про те, як це вплине на курс гривні

11.04.2018 14:30
Нацбанк відкоригував стратегію валютних інтервенцій до 2020 року. Якщо досі в пріоритеті були валютні аукціони, то тепер, запевняє НБУ, частіше використовуватимуться інші форми валютних інтервенцій, зокрема, інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу та адресна інтервенція, пише газета "Експрес".
 
Також Нацбанк планує найближчим часом перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching нового функціоналу для укладання угод у торговельно-інформаційних системах (Bloomberg, Thomson Reuters та інших).
 
Як позначаться такі нововведення на курсі гривні? Про це розповідають Олексій Кущ, банківський аналітик, та Андрій Шевчишин, старший аналітик компанії на ринку онлайн-інвестицій і трейдингу.
 
 Які зміни чекають міжбанківський валютний ринок? Чи правда, що НБУ виходитиме туди інкогніто?
 
А. Шевчишин: — Досі Нацбанк виходив на міжбанківський ринок з прямими інтервенціями, проводячи аукціони і продаючи та викуповуючи валюту за найкращими запропонованими заявками. Банки, очікуючи таких дій, могли штучно підтягувати курс у нижній бік. Тепер же НБУ діятиме анонімно, стаючи звичайним учасником вільного ринку. Для цього налаштований функціонал Matching у торговельно-інформаційних системах Bloomberg і Thomson Reuters, який дає змогу всім учасникам вести таємну торгівлю, коли ніхто не знає, хто продає чи викуповує валюту. До закриття угоди контрагент буде невідомий.
 
О. Кущ: — Я не вірю, що регулятор вдаватиметься до анонімності на практиці. Величезною проблемою для нас є афільовані зв'язки між чиновниками (скажімо, які працюють з державним боргом) і професійними учасниками ринку. Доки в Україні не буде жорсткого законодавства, яке б забороняло використання інсайдерської інформації та карало б за афільовані зв'язки реальними тюремними строками, як це відбувається у США, ця система повноцінно не запрацює.
 
 Нацбанк визначив чотири форми інтервенцій: валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу та адресна інтервенція. Що таке адресна інтервенція?
 
О. Кущ: — Бувають періоди, коли якийсь банк, маючи великий контракт, закуповує або продає валюту, і щоб не розхитувати ринок, проводитиметься адресна інтервенція. 
 
 Як нововведення НБУ на міжбанку вплинуть на курс гривні? Що зміниться?
 
А. Шевчишин: — На мою думку, вплив на курс буде мінімальним. Запропоновані зміни дадуть змогу Нацбанку більш якісно й оперативно впливати на ринок, не спричиняючись до сильних структурних змін.
 
О. Кущ: — Вважаю, що Нацбанку потрібно мінімізувати свою присутність на валютному ринку. Регулятор має бути там, коли національна валюта девальвує. А коли зміцнюється, йому треба йти з ринку, даючи гривні зміцнитися до того рівня, до якого вона зможе. Бо з таким курсом, який маємо нині, будь-які інвестиційні процеси, розвиток внутрішнього ринку фактично заблоковані. А НБУ натомість скуповує валюту, не даючи гривні зміцнитися. З початку року Нацбанк придбав на міжбанку 757 мільйонів доларів для поповнення золотовалютних резервів. 
 
Більше новин з усіх регіонів України читайте у свіжому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Леся ЯСИНЧУК 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter