Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Повна відмова від алкоголю шкідлива, довели вчені

07.06.2018 16:55
Повна відмова від алкоголю шкідлива, довели вчені
Помірне споживання алкоголю краще, ніж його відсутність. Такими виявились результати багатьорічного дослідження міжнародної групи науковців.
 
За їхніми даними, особи, які взагалі не вживають алкоголь, мають на 58% більший ризик розвитку проблем із психічним здоров'ям; на 26% частіше потерпають від розладів у роботі опорно-рухового апарату; на 38% – від розладів травлення; на 35% – від респіраторних інфекцій.
 
Загалом лікарі Великої Британії рекомендують випивати не більше 14 доз алкоголю на тиждень. Це еквівалентно 3 літрам пива середньої міцності.
 
"За добу можна вжити до 25 грамів чистого алкоголю, – каже Експрес-онлайн Ярослав Рожковський, професор, завiдувач кафедри фармакогнозiї Одеського державного медичного унiверситету. – Це 50 мілілітрів міцного напою (горiлка, коньяк, віскі) чи 250 мілілітрів вина для представників обох статей, незалежно від ваги. Важливо лише, аби не було протипоказів, наприклад, хронічних хвороб.
 
Невелика порція алкоголю сприяє розширенню периферичних судин, а, відтак, і покращенню кровообігу. Завдяки покращенню циркуляції крові відбувається профілактика тромбоутворень, посилюється притік крові в тому числі й до головного мозку, що має ефект розслаблення, знімає стрес. А ще покращується стан кровi, адже алкоголь має антихолестеринову дію.
 
Крім того, в кожному з напої є свої переваги, наприклад, в пивi мiстяться фiтоестрогени, тож цей напій може допомогти жiнкам при клiмактеричному синдромi (пом"якшує його прояви). Коньяк мiстить екстракти, дубильнi речовини, антиоксиданти, тож має коронаророзширювальну та кардiозахисну дiї. А найбiльш цiнними є червонi сухi вина, в них є природнi антиоксиданти, антигiпоксанти та ресвератрол (речовина, що має протизапальну дію).
 
Але потрiбно мати на увазi: зайве таки шкодить".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Лариса ПЕЦУХ               

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter