Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Люди, які надали орган для трансплантації, мають право на пільги, - експерт

02.07.2018 17:00
Люди, які надали орган для трансплантації, мають право на пільги, - експерт
Набув чинності закон про трансплантацію. Його введуть у дію з 1 січня 2019 року. Він передбачає, що всі повнолітні українці (крім вагітних, ув’язнених і хворих) зможуть жертвувати свої органи за життя, пише газета "Експрес".
 
"Відповідно до закону, кожна людина за життя може погодитися на посмертне донорство чи відмовитися від нього, — каже Юрій Андреєв, голова правління Національного руху "За трансплантологію". — За бажання можна зробити позначку про це у паспорті або посвідченні водія. Своє рішення можна змінювати, і чинним буде тільки останнє за датою. Окрім того, є можливість обрати довірену особу, яка після смерті оприлюднить згоду чи заборону потенційного донора на трансплантацію його органів.
 
Якщо у базах даних немає ані позиції людини з приводу посмертного донорства, ані інформації про довірену особу — запитають у подружжя померлого або в одного з близьких родичів (діти, батьки, рідні брати/сестри). Якщо таких немає — у людини, яка ховатиме померлого. У разі смерті неповнолітнього згоду на трансплантацію питатимуть у батьків або інших законних представників.
 
Закон забороняє вилучати анатомічні матеріали загиблих ветеранів АТО та ООС; дітей-сиріт; визнаних недієздатними, а також людей, особу яких не встановлено. 
 
— Законом передбачені пільги для тих, хто надав свій орган родичу...
 
— Так. Зокрема, люди, які за життя надали орган чи частину органу одному з родичів, мають право на пільги — зокрема на безоплатне медобстеження, медичну допомогу в разі хвороби, пов'язаної із донорством.
 
— А хто може бути донором при житті?
 
— Живим донором для хворого може бути лише родич. Стати донором для незнайомої людини — заборонено. Єдиний виняток — донорство кісткового мозку, оскільки це відновлювальні клітини крові.
 
Яку інформацію міститиме база даних потенційних донорів? Як визначатимуть пару реципієнт-донор? Які критерії відбору донорів? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Христина БІЛЯКОВСЬКА
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter