Експрес онлайн

Пошук

Новини

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Як отримати "запасний" закордонний паспорт

31.12.2015 00:10
Як отримати "запасний" закордонний паспорт
Той, хто часто подорожує за кордон, може користуватись двома чинними паспортами

Виявляється, виготовити другий закордонний паспорт - досить просто. Однак треба підтвердити у міграційній службі необхідність його отримання. До речі, ви можете мати одночасно два біометричні паспорти або - два звичні, або один - біометричний, а другий - без чипа, пише газета "Експрес".

Докладніше розповіла Світлана Хитрова, речник Головного управління Державної міграційної служби області.

-- У яких випадках можна оформити другий закордонний паспорт?

-- Якщо ви часто подорожуєте за кордон у службових, комерційних та особистих справах чи вільні сторінки у паспорті закінчуються швидше, ніж термін його дії, а віза ще чинна. Або якщо вам потрібно виготовляти одночасно дві візи. У таких випадках ви можете звертатися до міграційної служби для отримання другого чинного закордонного паспорта.

-- Чи можна виготовити одночасно два закордонні паспорти?

-- Ні. Ви можете оформити документи на другий закордонний паспорт лише після отримання першого.
 
-- Які документи для цього потрібні?

-- Треба заповнити заяву, у якій пояснити, для чого вам два закордонні паспорти. До цієї заяви слід додати документи, які підтверджують таку потребу. Наприклад, довідку з місця роботи, якщо йдеться про часті закордонні поїздки, пов'язані з фахом, довідку про навчання за кордоном, довідку, яка підтверджує виїзди з лікувальною метою.

А всі інші документи - такі самі, як і на перший закордонний паспорт. Це квитанції про оплату вартості адміністративної послуги і вартості бланка та сплату державного мита, паспорт громадянина України разом із копією сторінок, де внесені записи (1, 2 та 11 сторінки).

-- Скільки коштує другий закордонний паспорт?

-- Отож, ви платите державне мито у сумі 170 гривень, сплачуєте вартість адміністративної послуги - 87,15 гривні. А також вартість бланка: 304,32 гривні за бланк з електронним чипом та 238,32 гривні - без нього. У такому разі на паспорт слід чекати 20 робочих днів. Якщо ж документ потрібен раніше - за сім робочих днів, то сума державного мита та ціна адміністративної послуги зростає удвічі.

За залишення другого паспорта ви доплачуєте 60,17 гривні у разі виготовлення за 20 робочих днів або 120,34 гривні -- у випадку виготовлення за 7 робочих днів.

-- Чи вносять в перший закордонний паспорт інформацію про те, що є ще й другий?

-- Так. Це потрібно робити. Оскільки на це звертають увагу під час оформлення віз в іноземних консульствах.

-- Чи може особа мати один паспорт зі старим прізвищем, а інший - з новим?

-- Так. Однак звертаю увагу, що при зміні прізвища залишити закордонний паспорт можна лише як анульований. Якщо у вас там є дійсна віза, то при перетині кордону, крім двох паспортів - чинного та анульованого, треба мати зі собою документ, який підтверджує причину зміни прізвища. Наприклад, свідоцтво про одруження.

– А чи є можливість мати більше, ніж два чинні паспорти?

-- Ні. Такого не передбачено законом.

Юлія ЛОЗИНСЬКА, газета "Експрес"

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter