ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

І Яценюк списав дисертацію

21.04.2017 11:00
І Яценюк списав дисертацію
У науковій роботі екс-прем'єр-міністра України виявили близько 40% плагіату

Лідер “Народного фронту” Арсеній Яценюк поповнив список крадіїв інтелектуальної власності. 70 зі 163 сторінок основної частини його кандидатської роботи містять тексти без посилання на справжніх авторів.

У плагіаті екс-прем'єра викрила доктор філософських наук, начальник відділу етики секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Тетяна Пархоменко. Звинувачення пані Пархоменко не голослівні -- вона виклала в інтернет-публікації уривки наукової роботи екс-прем'єра, які збігаються з уривками праць інших авторів, пише Експрес.

- На чому ж саме погорів екс-прем'єр Яценюк? - питаємо у Тетяни Пархоменко.

- Арсеній Яценюк захищав дисертацію 2004 року в Сумах - в Українській академії банківської справи. Його наукова робота мала назву “Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні”. Нині її можна придбати за невелику суму на декількох сайтах. Розділи ж “Вступ” та “Висновки”, як і автореферат дисертації, є у вільному доступі.

Ознайомившись із повним текстом роботи екс-прем’єра Яценюка, можу стверджувати: 70 сторінок (з них 39 цілковито або за винятком одного-двох речень) основної частини (обсягом 163 сторінки) містять тексти без посилань на справжніх авторів. І це не рахуючи 7 сторінок буквального перекладу з англійського оригіналу, наведеного з порушенням правил цитування.

- Які найразючіші приклади плагіату можете навести?

- У дисертації екс-прем’єра скопійовано матеріали навчальних посібників інших авторів без посилань. Для прикладу, тексти з посібника “Банківське право. Українське та європейське” чотирьох авторів “перекочували” на 18 сторінок дисертації Яценюка, з яких 14 сторінок -- слово у слово або за винятком одного речення.

Без проблем Яценюк привласнює і фрагменти монографії Максима Алексеєнка “Капітал банку: питання теорії і практики”. До слова, формулювання чотирьох із п’яти рекомендацій у “Висновках” дисертації Яценюка збігаються з рекомендаціями монографії Алексеєнка.

Крім підручників і монографії, знайшлося у науковій роботі екс-прем'єра місце і статтям. Із двох статей (усі джерела я назвала в інтернет-публікації) він запозичив декілька важливих фрагментів. Третю ж статтю, надруковану у “Віснику Нацбанку”, скопіював фактично повністю, разом із таблицями та графіками -- так у Яценюка з'явився підрозділ 2.2.

- Як вам вдалося відстежити факти плагіату?

- По-перше, всі тексти, які Яценюк використав у дисертації без посилань на авторів, були розміщені в інтернеті. Я у своїй статті, розміщеній на одному зі сайтів, дала посилання на всі ці джерела. Поки що вони не заблоковані. Чому кажу “поки що”? Тому що після виходу моїх публікацій про плагіат у дисертації Катерини Кириленко, дружини віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка (Тетяна Пархоменко торік першою заявила про це. -- Авт.), багато таких посилань заблокували.

По-друге, всі матеріали, розміщені в інтернеті, я перевіряю так само у бібліотеці. Роблю фотографії з паперових носіїв, щоб подати їх для порівняння з текстом дисертації.

- Яку мету ставите перед собою, докладаючи титанічних зусиль для аналізу чужих дисертацій? Чи вірите у те, що викриття матиме якісь наслідки для Арсенія Яценюка?

- Арсеній Яценюк -- представник влади. Він, хоч не має нині державної посади і не є народним депутатом, фактично є лідером однієї з двох парламентських фракцій, що складають коаліцію.

Я роблю такі викриття для того, щоби людям у владі принаймні важче було дурити всіх нас. Особливо молодь, особливо студентів, особливо після того, як вони, політики, зокрема й на крові студентів, прийшли до влади. Прийшли і, як у відомій казці Шварца, прибравши одного дракона, самі стали драконом. Публікую свої розслідування для того, щоб люди, надто молодь, розуміли, що у нас відбувається. Щоби пам'ятали євангельську істину: “Не за словами, а за ділами судіть їх”.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter