ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Із відпочинку в горах можна привезти небезпечну для життя вірусну інфекцію

18.06.2017 20:35
Із відпочинку в горах можна привезти небезпечну для життя вірусну інфекцію

Про так звані геморагічні лихоманки, що супроводжуються високою температурою та крововиливами, ураженням внутрішніх органів, ми частіше чуємо з повідомлень про епідемії в екзотичних країнах. Однак не захищені від такої хвороби люди й в Україні, пише Експрес.

Якщо впродовж місяця після відпочинку в горах ви різко занедужали: підвищилася температура, з'явився біль голови, червона висипка на шкірі, очі налилися кров'ю, то це може бути симптом геморагічної гарячки. Природним осередком вірусу, що провокує це захворювання, є, зокрема, й українські Карпати, - наголошує лікар-епідеміолог Ольга Чудінова.

- Що відомо про цю недугу, як її лікують і як можна від неї захиститися?
 
- У Карпатських, Балканських горах постійно циркулюють хантавіруси, носіями яких є дрібні гризуни (головним чином миші). Тварини самі не хворіють, зате поширюють інфекцію. Вона потрапляє в організм людини під час вдихання пилу, вживання води з натуральних джерел чи купання в них, через мікротріщини на шкірі і з укусом кліщів. Проте людина не відразу відчуває, що заражена. Перші симптоми можуть з'явитися лише через три тижні.

Спершу це може нагадувати грип: різко підвищується температура (до 39"-- 40"С), надокучає біль у м'язах, червоніють очі. Між третім і десятим днем лихоманка вщухає, але хвороба, що для неї дуже характерно, не відступає. Вірус, потрапивши в організм, циркулює у крові, уражає стінки капілярів і дрібних вен, судини нирок.

- Чим небезпечна ця недуга?

- Якщо лікування не розпочати вчасно, то геморагічна лихоманка може ускладнитися нирковим синдромом. На певній стадії у хворого розвивається ураження нирок (нефрит), а згодом гостра ниркова недостатність, внутрішні крововиливи. А це вже критичний для життя стан.

- Хто найбільш вразливий перед хантавірусами? Чи передається хвороба від людини людині?

- У групі ризику - селяни, мисливці, туристи, зокрема й діти з таборів відпочинку. Хантавірус не передається від людини людині, але він може чигати у полі, де бігають гризуни, на березі озерця,
куди вони сходяться на водопій, у лісі, де полюють кліщі. Тож кожен, хто опинився на території активного природного вогнища хантавірусів (такі є у багатьох регіонах на планеті, зокрема й у
Східній, Північній та Західній Європі, на Кавказі й Азії), ризикує бути заатакованим інфекцією. Тому так необхідно дотримуватися засад профілактики: наприклад, вбирати захисний одяг, щоб уникнути контакту з кліщами й не травмуватися; ночуючи в наметах, обробляти їх проти кліщів; не пити із сумнівних джерел, не купатися там.

При геморагічній лихоманці надзвичайно важливо не зволікати зі зверненням до лікаря. Хоча специфічних препаратів, що знищували б саме хантавіруси, не існує, але ефективним є симптоматичне лікування, вітамінотерапія, методи, що застосовуються проти інтоксикації, крововиливів. Вони дають можливість вчасно зупинити прогресування хвороби, не допустити інфекційно-токсичного шоку й несумісного з життям ураження нирок.

Ірина КОНТОРСЬКИХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter