Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Учені знайшли бактерії віком 120 тисяч років

18.06.2017 23:22
Учені знайшли бактерії віком 120 тисяч років

Бактерії, що одержали назву Chryseobacterіum greenlandensіs, були знайдені при буравленні льодовикового щита Гренландії в рамках проекту GІSP2 на глибині більше 3 тис. метрів. А вік льоду на такій глибині, за словами вчених, досягає приблизно 120 тисяч.

Знайдені мікроорганізми такі мініатюрні, що можуть проходити через спеціальні мікробіологічні фільтри, які використовуються для очищення води від бактерій.

"Надмалі бактерії можуть бути невідомим забруднюючим фактором у медичних розчинах, які, як ми думали, стерилізовані за допомогою фільтрів", - зазначила член дослідницької команди Дженніфер Лавленд-Курц.

Для вивчення знахідки фахівці виділили їх з води, отриманої з талого льоду і помістили в розчин з низькою температурою, низьким умістом поживних речовин і кисню. Після чого провели вивчення їхніх генетичних особливостей, фізіологічних і біохімічних властивостей.

Фахівці заявляють, що дане відкриття дуже важливе для науки. Адже поява бактерій, здатних жити при низькій температурі, високому тиску, браку кисню й поживних речовин може говорити про те, що в екстремальних умовах можна існувати, і не тільки на Землі.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter