ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Новий метод лікування інфаркту

19.06.2017 12:01
Вчені придумали новий спосіб відновлення від інфаркту

Вчені Стенфордського університету опублікували доповідь, у якій описують новий спосіб відновлення серця після інфаркту - за допомогою імплантації в нього бактерій, що виділяють кисень у результаті фотосинтезу, пише Кореспондент.

У доповіді, що вийшла в журналі The Science Advances, йдеться, що поки випробування успішно пройшли на лабораторних щурах, але вчені сподіваються, що в майбутньому метод вдасться застосовувати і до людей.
 
Причиною інфаркту є припинення кровопостачання серцевого м'яза. В результаті того, що кровоносна судина закупорюється, до серця не надходить необхідний кисень разом з потоком крові.
 
Але коли саме це - критичний момент, то "чому б не взяти рослину чи сам механізм фотосинтезу і не застосувати його прямо до серця?", цитує видання The Scientist одного з авторів дослідження, стенфордського професора Джозефа Ву.
 
Вчені припустили, що якщо вживити в серце здатну до фотосинтезу одноклітинну ціанобактерію Synechococcus elongatus, то вона допоможе прибрати вуглекислий газ і забезпечить м'язові клітини серця киснем і глюкозою, які необхідні для метаболізму під час відсутності кровопостачання.
 
Метод вирішили випробувати на живому організмі. Щурам імітували інфаркт, ввели в їхні серцеві м'язи ціанобактерії, після чого направили на серце промені світла. Через 10 хв. рівень кисню в серцях гризунів виявився значно вищим, ніж у контрольної групи і в тих щурів, кому ввели ціанобактерій у серце, але не піддавали його світловому випромінюванню. Через 45 хв. у першої групи також покращилася скоротність шлуночків.
 
Ццей метод зарекомендував себе як нетоксичний і показав, що не викликає реакції в імунній системі організму. Крім свого основного призначення, введення Synechococcus elongatus може допомогти підтримувати органи, збережені для трансплантації.
 
Однак вчені закликають не поспішати з висновками. Поки не відомо, як бактерія буде сприйнята людським серцем. Великий мінус цього способу лікування - це відкрита операція на серці, тобто розтин грудної клітини, що супроводжується великими ризиками.
 
Вчені працюють над тим, щоб зробити новий метод більш безпечним, а саме, намагаються придумати, як вводити ціанобактерій не безпосередньо в серце, а через судини, а також як провести до серця промені світла крізь шкіру і кістки, щоб уникнути розтину грудної клітини, розповів Ву виданню The Verge.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter