Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

В Україні почалася "посуха десятиріччя" - синоптики

07.07.2017 19:10

 
Упродовж червня на більшій частині території України спостерігався дефіцит опадів, що спричинило найбільш жорстку грунтову посуху за останні 10 років у південних, центральних і східних областях.

Про це йдеться в аналізі Укргідрометцентру щодо агрометеорологічних умов в Україні у червні 2017 р., який є у розпорядженні Укрінформу

"Упродовж червня через дефіцит опадів, який спостерігався на більшій частині території країни, тривала жорстка грунтова посуха у південних, центральних та на багатьох площах східних областей. Хоча в цих областях окремі локальні дощі впродовж місяця пом’якшували агрометеорологічні умови за рахунок деякого збільшення вологозапасів у грунті, однак кардинальної зміни не відбувалося", - зазначають фахівці.

Станом на 30 червня зволоження орного шару грунту під ранніми колосовими (крім західних областей) на більшості площ було незадовільним, на великих площах південних та центральних областей орний шар грунту був сухий зовсім. У цих же областях місцями були повністю вичерпані і запаси вологи метрового шару грунту.

За експертною оцінкою площа охоплення посухою становила 60% під ранніми зерновими та близько 50% під кукурудзою і соняшником. Під пізніми культурами (зокрема соняшник, соя та кукурудза) зволоження метрового шару грунту було одне із найгірших за останні 10 років.

Як прогнозують в Укргідрометцентрі, грунтова посуха матиме негативний вплив на урожай зернових культур 2017.

Лише у західних та частково північних областях умови залишалися цілком сприятливими для формування урожаю практично всіх культур внаслідок достатнього тепло- та вологозабезпечення. Однак на багатьох площах цих областей сильні дощі та вітер спричинили локальне полягання посівів сільськогосподарських культур різного ступеню, у низці районів спостерігалися значні механічні пошкодження посівів градом.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter