ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Чим шкідливі електронні цигарки

17.07.2017 09:33
Хіміки пояснили шкоду вейпінга
 
Під час куріння електронних сигарет виділяються токсичні речовини, з'ясували хіміки з Національної лабораторії імені Лоуренса, пише Lenta.Ru.
 
Фахівці провели дослідження, в ході якого з'ясувалося, що термічний розклад пропіленгліколя і гліцерину, що містяться в складі рідини для заправки сигарети, призводить до вивільнення акролеїну і формальдегіду, які мають токсичні властивості.
 
Акролеїн подразнює слизові оболонки очей і дихальних шляхів, викликає сльозотечу, а також проявляє мутагенні властивості. Формальдегід, крім перерахованих властивостей, впливає на центральну нервову систему.
 
Дослідники вивчили три типи рідини у двох різних атомайзерах (випаровувальних пристроях). Один із випарників був компонентом дешевої електронної сигарети з однією нагрівальною спіраллю, а інший мав дві спіралі.
 
Вчені використовували газо-рідинну хроматографію, щоб визначити хімічний склад парів, що випускаються під час затяжок тривалістю п'ять секунд з інтервалом між ними 30 секунд.
 
Виявилося, що при першому затягуванні і через 10 хвилин після включення сигарети концентрації побічних речовин змінювалися. Їх кількість у димі поступово зросла в кілька разів, причому швидкість росту залежала від напруги батареї і вивільнюваного з'єднання.
 
Наприклад, при 3,8 вольт у перші п'ять затяжок випускалося по 0,46 мікрограмів акролеїну, однак після того, як пристрій нагрівся, цей показник виріс до 8,7 мікрограмів. У пристроях із подвійною спіраллю кількість викидуваного акролеїну значно знижувалася.
 
Напруга батареї і час експлуатації електронних сигарет також збільшували кількість токсичних речовин. Крім того, дослідники виявили, що в парі міститься 31 шкідлива хімічна сполука, в тому числі окис пропілену і гліцидолу, які є вірогідними канцерогенами.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter