Новини

11:42
Українцям стане ще легше працевлаштуватися у західних сусідів
11:37
Сподіватися на компенсацію через тривале припинення подачі електроенергії можна, але тільки за певних обставин
11:15
Астрообсерваторії світу повідомляють про активізацію процесів на Сонці, фіксують появу плям і корональні спалахи.

ЦІКАВО

Оля Полякова стане ведучою на відомому каналі.
Завжди корисна і смачна вечеря.
У своєму останньому голлівудському фільмі вона демонструє таку ж феноменальну фігуру, з якою дебютувала у "Стриптизі" у 1996 році.
Художник Анатолій Криволап проводить літо в Карпатах, вважає амбіції великою силою і не шкодує за спаленими картинами

ТЕХНОЛОГІЇ

Велика конкуренцiя мiж торговельними мережами дає змогу українцям, якi заощаджують сiмейний бюджет, купувати якiсну й вiдносно недорогу технiку та товари для дому.

Чим шкідливі електронні цигарки

17.07.2017 09:33
Хіміки пояснили шкоду вейпінга
 
Під час куріння електронних сигарет виділяються токсичні речовини, з'ясували хіміки з Національної лабораторії імені Лоуренса, пише Lenta.Ru.
 
Фахівці провели дослідження, в ході якого з'ясувалося, що термічний розклад пропіленгліколя і гліцерину, що містяться в складі рідини для заправки сигарети, призводить до вивільнення акролеїну і формальдегіду, які мають токсичні властивості.
 
Акролеїн подразнює слизові оболонки очей і дихальних шляхів, викликає сльозотечу, а також проявляє мутагенні властивості. Формальдегід, крім перерахованих властивостей, впливає на центральну нервову систему.
 
Дослідники вивчили три типи рідини у двох різних атомайзерах (випаровувальних пристроях). Один із випарників був компонентом дешевої електронної сигарети з однією нагрівальною спіраллю, а інший мав дві спіралі.
 
Вчені використовували газо-рідинну хроматографію, щоб визначити хімічний склад парів, що випускаються під час затяжок тривалістю п'ять секунд з інтервалом між ними 30 секунд.
 
Виявилося, що при першому затягуванні і через 10 хвилин після включення сигарети концентрації побічних речовин змінювалися. Їх кількість у димі поступово зросла в кілька разів, причому швидкість росту залежала від напруги батареї і вивільнюваного з'єднання.
 
Наприклад, при 3,8 вольт у перші п'ять затяжок випускалося по 0,46 мікрограмів акролеїну, однак після того, як пристрій нагрівся, цей показник виріс до 8,7 мікрограмів. У пристроях із подвійною спіраллю кількість викидуваного акролеїну значно знижувалася.
 
Напруга батареї і час експлуатації електронних сигарет також збільшували кількість токсичних речовин. Крім того, дослідники виявили, що в парі міститься 31 шкідлива хімічна сполука, в тому числі окис пропілену і гліцидолу, які є вірогідними канцерогенами.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter