ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Українець пропонує унікальний проект забезпечення доступним житлом жертв урагану в США

13.09.2017 20:30
Українець пропонує унікальний проект забезпечення доступним житлом жертв урагану в США
Американець українського походження Нестор Топчій заснував проект HIVE («Вулик»), метою якого є сворення доступного житла і робочих місць для місцевої громади за допомогою контейнерів для перевезення. 

Про це повідомляє "Голос Америки"

На тлі найпотужнішого урагану в штаті Техас за більш ніж 50 років, який знищив близько ста тисяч будинків, майже половину з яких припадає на Г’юстон, задум скульптора і художника Нестора Топчія набуває особливої актуальності, йдеться у публікації.

"44 будівлі, кожна з яких складається з 11-ти вантажних контейнерів висотою 3 або 4 поверхи, де перший рівень використано в комерційних цілях, а наступні – для проживання, оточують внутрішню структуру, зроблену у вигляді півкулі, де ще 148 квартир, доступних, серед іншого, для людей, які пересуваються на інвалідних візках – саме таким є бачення гігантського «Вулика», з якого починався проект", - зазначає "Голос Америки".

Як зазначається, «Вулик» мав би стати центром підприємництва та культурного життя. У його просторах знайдуть місце офіси, студії, магазини, ресторани, заклади відпочинку. Крім того, проект, побудований на основі вторинного використання вантажних контейнерів, пропонуватиме доступне житло.

Ідея створення «Вулика» виникла в 54-річного Нестора Топчія, коли він побачив ряди вантажних контейнерів, складених один на один, у судноплавному каналі Г’юстона. 

Зараз один із аспектів проекту реалізується у дворі художника в малому масштабі. Крім того, йде робота над окремим утворенням з 23 контейнерів серед лісу, де нема води чи електрики. За задумом пана Топчія, тут можна буде проводити весільні церемонії чи влаштовувати сімейний табір.

Повідомляється, що вартість реалізації проекту – близько 25 мільйонів доларів.

"У команді, що працює над розробкою концепції «Вулика», багато експертів із різних сфер – архітектури, ландшафту, розвитку, збору коштів, бізнесмени та фінансисти, що мають досвід роботи в масштабних проектах. Деякі люди роблять свій внесок і відходять, інші долучаються", - йдеться у повідомленні.

Автор проекту зазначає, що після урагану "Ірма", на тлі того, що люди втратили своє житло, може зрости інтерес до проекту «Вулик», насамперед у тих, хто намагається берегти природні ресурси.

Фото Голос Америки

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter