Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Порошенко: у бюджет-2018 на оборону закладаємо 163 мільярди

13.09.2017 21:21
Порошенко: у бюджет-2018 на оборону закладаємо 163 мільярди
Рада національної безпеки та оборони провела у середу засідання під головуванням Президента Петра Порошенка, під час якого були обговорені оборонні та безпекові питання.

Про це повідомляє прес-служба глави держави. 

“Ми здатні стримувати російського агресора, який має найсильнішу армію на континенті, яка за чисельністю в п’ять разів більша за нашу, а військовий бюджет якої у окремі роки перевищував наш у 16 разів”, - наголосив Президент.

Він зазначив, що попри агресію проти нашої країни, військовий бюджет 2017 року істотно збільшився порівняно з 2013-м: “Якщо ви порівняєте видатки Державного бюджету на оборону 2017 року і 2013 року в гривнях – вони істотно зросли. Але якщо візьмете доларовий еквівалент – вони будуть майже ті самі. Але подивіться зараз, скільки нами зроблено за ці гроші за ці три роки, що свідчить про ефективність використання кожної бюджетної копійки”.

Порошенко підкреслив важливість і ефективність антикорупційних дій та впровадження прозорих та ефективних механізмів фінансування у секторі безпеки і оброни, що дозволило раціонально використовувати наявний фінансовий ресурс, жорстко контролювати видатки з чітким визначенням довгострокових потреб армії та інших силових структур.

Президент наголосив, що Стратегією нацбезпеки передбачено щорічне бюджетне фінансування оборонно-безпекового сектору в обсязі не менше 5% від валового внутрішнього продукту.

Відповідно до пропозицій Кабінету міністрів України у 2018 році планується спрямувати на потреби національної безпеки і оборони 163 мільярди гривень. Це на 20 мільярдів більше, ніж у поточному році.

РНБО також розглянула низку проблемних питань, що потребуватимуть вирішення у поточному та наступному роках, щодо належного фінансування та налагодження виробництва боєприпасів, високоточного, бронетанкового та авіаційного озброєння, а також імпортозаміщення запасних частин та комплектуючих, що постачалися з Російської Федерації.

Окремо розглянуто питання посилення системи протиповітряної оборони та авіації Повітряних сил та витрат на проведення інтенсивної бойової підготовки частин та підрозділів Збройних сил та інших військових формувань.

Президент особливо підкреслив важливість посилення мотивації тих, хто перебуває на першій та другій лінії зіткнення – йдеться про підвищення грошових виплат залежно від ступеня ризику та складності завдань.

Глава держави відзначив, що на сьогодні на першій лінії український військовослужбовець отримує додаткову доплату 10 тис. грн: “У нас на першій лінії немає нікого, хто б отримував менше 17 тис. грн”.

“Впевнений у тому, що зараз, коли ми розпочинаємо програму збройно-технічного осучаснення армії, коли ми маємо його виводити на рівень ХХІ сторіччя, ми маємо забезпечити цільове фінансування Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та знайти ресурси”, - підкреслив він.

Порошенко також назвав одним з пріоритетів посилення контррозвідувального режиму і виконання Національної розвідувальної програми.

Під час засідання Президент представив членам РНБО новопризначеного голову Служби зовнішньої розвідки України Єгора Божка.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter