ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Три країни ЄС стали лідерами у споживанні алкоголю: до 136 пляшок вина на рік "на ніс"

10.11.2017 23:32
Три країни ЄС стали лідерами у споживанні алкоголю: до 136 пляшок вина на рік "на ніс"
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у п'ятницю, 10 листопада, опублікувала щорічний звіт із порівняльним аналізом ефективності системи охорони здоров'я та показників здоров'я населення країн-членів організації.

Про це повідомляє DW.

"У звіті Health at Glance 2017 констатується, що в середньому держави-члени ОЕСР витрачають на сферу охорони здоров'я дев'ять відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП). Беззаперечним лідером за цим показником є Сполучені Штати Америки - 17,2 відсотка ВВП. Далі слідують Швейцарія (12,4 %) та Німеччина (11,3 %). Найнижчими витрати на охорону здоров'я у співвідношенні до ВВП країни має Туреччина - 4,3 відсотка", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що середня тривалість життя у державах ОЕСР становить 80,6 років. При цьому у звіті вказується, що протягом останніх 50 років цей показник збільшився на 10 років. З 35-ти членів ОЕСР у 25-ти середня тривалість життя становить понад 80 років, лідерами за цим показником є Японія (87,1 року для жінок і 80,8 - для чоловіків) та Іспанія (85,8 року для жінок і 80,1 - для чоловіків). У Німеччині середня тривалість життя жінок становить 83,1 року, а чоловіків - 78,3 року. У середньому тривалість життя жінок в країнах ОЕСР є на п'ять років довшою, ніж у чоловіків, а люди з вищою освітою живуть у середньому на шість років довше, ніж люди з низьким рівнем освіти.

Найпоширенішою причиною смерті у країнах ОЕСР є серцево-судинні захворювання - вони спричиняють понад третину від усіх смертей. Близько чверті смертей спричиняються раком.

Кількість курців в країнах ОЕСР в середньому зменшується, проте й досі понад 18 відсотків дорослого населення палять щодня. Найвищою частка курців є у Греції (27,3 відсотка), Туреччині (27,3 %), Угорщині (25,8 %), Австрії (24,3 %), а найнижчою - у Мексиці (7,6 відсотка), Ісландії (10,2 %), Швеції (11,2 %), США (11,4 %), Норвегії (12 %), Австралії (12,4 %).

У середньому населення країн ОЕСР вживає дев'ять літрів чистого алкоголю на рік на одну особу, що еквівалентно близько 100 пляшкам вина. Лідерами за цим показником є Бельгія (12,6 літра), Австрія (12,3 л) та Франція (11,9 л). А найменше споживають алкоголю мешканці Туреччини (1,4 л), Ізраїлю (2,6 л), Мексики (5,2 л) та Норвегії (6 л).

У звіті зазначається, що з кінця 1990-х років у багатьох країнах ОЕСР швидкими темпами збільшується кількість людей, які страждають від ожиріння. У середньому 54 відсотки дорослого населення цих країн мають зайву вагу, а 19 відсотків - страждають від ожиріння.

ОЕСР об'єднує 35 держав світу, більшість з яких є країнами з високим рівнем доходів громадян. Членами ОЕСР є, зокрема, більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter