Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

КСУ заборонив судам автоматично продовжувати арешт

24.11.2017 23:34
КСУ заборонив судам автоматично продовжувати арешт
Конституційний суд визнав неконституційною норму Кримінального процесуального кодексу України, яка автоматично продовжує запобіжний захід для обвинуваченого на підготовчому засіданні суду. Про це в п'ятницю, 24 листопада, повідомляє Кореспондент з посиланням на прес-службу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.
 
Йдеться про ч. 3 ст. 315 Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якою під час підготовчого судового засідання застосування заходів забезпечення кримінального провадження вважається продовженим у разі відсутності клопотань сторін кримінального провадження про зміну або скасування таких заходів, обраних під час досудового розслідування.
 
Лутковська впевнена, що ця норма порушує конституційне право людини на свободу та особисту недоторканність, зокрема, під час застосування до підсудного запобіжного заходу у вигляді арешту.
 
КС у своєму рішенні зазначив, що законність застосування таких виняткових запобіжних заходів як домашній арешт і утримання під вартою повинна перевірятися судом через певні проміжки часу.
 
КС впевнений, що в підготовчому засіданні суд має перевірити обѓрунтованість застосування запобіжного заходу до підсудного і прийняти мотивоване рішення.
 
Також у рішенні наголошується, що після передачі обвинувального акта до суду статус особи змінюється з "підозрюваної" на "обвинувачену", а отже, автоматично поширювати на неї обраний раніше запобіжний захід є неправильним.
 
Зазначається, що це перше рішення КС, винесене у 2017 році.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter