Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Фото дня від NASA: чим важлива для науки світлина Сонця у фіолетових тонах

16.05.2018 20:51
Фото дня від NASA: чим важлива для науки світлина Сонця у фіолетових тонах

NASA опублікувала фотографію нашого світила, знятого у трьох довжинах світла. Виглядає Сонце і справді незвично - "фіолетове у цяточку". Між цим, це не завадило зображенню отримати звання "фотографії дня".

Як повідомляється в NASA, кожного дня супутники збирають дані про нашу найяскравішу зірку. Це фото Сонця, взяте сьогодні, поєднує в собі зображення на трьох довжинах хвиль екстремального ультрафіолетового світла.

"Такі зйомки важливі для спостереження та вивчення сонячної динаміки, - пояснює Експрес-онлайн Михайло Орлюк, завiдувач вiддiлу геомагнетизму Iнституту геофiзики iм.С.I.Субботiна НАН Украiни. - Адже Сонце складається з розпечених газiв, якi весь час рухаються i змiшуються, тому нiчого постiйного на сонячнiй поверхнi немає. Час від часу на Сонці виникають темні плями, в яких згодом стаються прориви магнітного поля, в результаті чого стаються вибухи. Крім того, сонячна активність є циклічною - найбільш відомим є 11-річний цикл сонячної активності, проте існує і 200-річний цикл активності, і 22-річний...

Словом, Сонце постійно змінюється, і завдяки таким спостереженням вчені можуть встановлювати взаємозв'язки, обчислювати моделі подальшої поведінки світила. Адже від сонячної активності залежить не лише температура на Землі, а й магнітне поле, тиск, вологість тощо".

Завдяки програмі вивчення Сонячної динаміки NASA (SDO) можна зрозуміти вплив Сонця на Землю та навколоземний простір, вивчити сонячну атмосферу у малих масштабах простору та часу і на багатьох хвилях одночасно.

Це дає змогу визначити, як створюється та структурується магнітне поле Сонця, а також як ця накопичена магнітна енергія перетворюється і випускається в геліосферу у вигляді сонячного вітру, заряджених частинок, коливань сонячного випромінювання тощо.

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Марина МОРОЗ

 

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter