Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Майбутнє медицини пов'язали із спеціалізованими вірусами

17.06.2018 18:20
Майбутнє медицини пов'язали із спеціалізованими вірусами

Проблема резистентності до антибіотиків є однією з найгостріших у сучасній медицині. Нове дослідження дає надію, що вчені можуть знайти ефективну заміну антибіотикам, і ними стануть віруси.

Вірус зазвичай асоціюється у нас з епідеміями, хвороботворними паразитами, які завдають людям багато шкоди. Але насправді більшість вірусів для нас нешкідливі, а от насправді від них страждають бактерії. Віруси, які атакують тільки бактерії, називаються бактеріофагами, і вони стають ідеальними кандидатами для боротьби з бактеріями.

Група американських дослідників провела клінічні випробування, щоб визначити, наскільки ефективні бактеріофаги в боротьбі з хворобами, і чи не будуть вони надавати будь-яких побічних ефектів на пацієнтів. Як виявилося, бактеріофаги не тільки чудово справляються з бактеріями, але ще і не мають побічних ефектів, властивих антибіотикам: не послаблюють імунну систему і не впливають негативно на шлунково-кишкову систему. Це відбувається завдяки тому, що бактеріофаги атакують специфічний тип бактерій, на відміну від антибіотиків, які наносять удар по всім бактеріям відразу, пише сайт Цікавості.

Звідси напрошується висновок, що застосовувати віруси в боротьбі з хворобами краще. Треба тільки виділити точний вид бактерії, яка надає хвороботворний ефект, і ввести відповідний бактеріофаг, який знищить проблему, але при цьому не торкнеться крихкий баланс у мікробіомі людини.

Звичайно, один клінічний тест не призведе до того, що скоро віруси будуть продавати в аптеках, але це великий крок вперед.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter