Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Як в Україні працюватиме омбудсмен для освіти

20.06.2018 15:00
Як в Україні працюватиме омбудсмен для освіти
1 січня 2019 року в Україні з'явиться освітній омбудсмен для захисту прав тих, хто здобуває освіту, а також педагогів і науковців. Відповідну постанову прийняв Кабмін, пише газета "Експрес".
 
"Разом з омбудсменом у його підпорядкуванні працюватиме спеціальна служба з 15 осіб, — Володимир Бахрушин, експерт з освітніх питань “Реанімаційного пакета реформ”.  — Передбачається, що після надходження скарги про порушення прав у сфері освіти вона має розглянути її не довше ніж за місяць. Далі освітній омбудсмен прийматиме рішення про обгрунтованість або необгрунтованість скарги та даватиме письмову відповідь про результати розгляду скарги.  Якщо вона була обгрунтованою, посадовець протягом п'яти робочих днів повинен вжити заходів для відновлення і захисту порушених прав заявників.
 
Однак варто врахувати, що скарг може бути багато, а команду в омбудсмена передбачено невелику. Тож нема певності, що на все реагуватимуть".
 
"Освітній омбудсмен вимагатиме усунення недоліків,  — додає Станіслав Ніколаєнко, екс-міністр освіти.  — Він може надати потрібні роз'яснення і рекомендації установам та органам місцевого самоврядування, дати консультацію заявникові. Якщо ж його приписи не виконуватимуть, буде звертатися до правоохоронних органів. Передбачається, що захисник прав в освітній сфері навіть може допомогти людині представляти її інтереси в суді.
 
Більше про обов'язки нового омбудсмена читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Ірина КОВАЛЕНКО
 

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter