Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Великий смітник! Науковці оприлюднили результати нових досліджень Чорного моря

21.06.2018 13:30
Великий смітник! Науковці оприлюднили результати нових досліджень Чорного моря
У морських водах виявили вдвічі більше плаваючого пластику, ніж деінде на континенті. Такі невтішні висновки масштабного екологічного дослідження, яке фінансувалося коштами ЄС та Програмою розвитку ООН, пише газета "Експрес".
 
У воді, рибі, молюсках, донних відкладеннях виявлено 45 надзвичайно токсичних забруднювальних речовин — йдеться про вогнестійкі сполуки, ртуть, феноли, нафтопродукти, фармацевтичні препарати тощо. Чимало у морі і побутового сміття.
 
"Пластикові пляшки, бляшанки та інші ємності, поліетиленові пакети, фільтри від цигарок, — каже  Юрій Деньга, керівник відділу Українського центру екології моря. — Найбільше їх збирається в центрах колообігів води. Сліди людської життєдіяльності зафіксовано в усій акваторії. Навіть у центральній частині великі концентрації сміття, що плаває. А в донних відкладеннях виявлено значну кількість мікропластику — це найдрібніші частинки, котрі потрапляють в організм молюсків і риб, а потім поступово, мігруючи по ланцюжку, можуть потрапити через рибу навіть в організм людини. До речі, популяція коралових рифів за останнє десятиліття скоротилася вдвічі — корали сприймають пластик, як їжу".
 
За роки на морському дні накопичилися гори різноманітного непотребу. Тут навіть можна знайти затонулі пароплави та підводні човни.
 
На яких ділянках море найбільш збруднене і чи можна його очистити? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram

Микола ЗАВЕРУХА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter