Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Всі помилки минулого повторяться, — експерт розкритикував заяву Смолія

25.06.2018 15:03
Всі помилки минулого повторяться, — експерт розкритикував заяву Смолія
Якщо світ накриє нова фінансова криза, то Україна може постраждати більше за інших. Таку думку висловив Юрій Курза, співробітник Інституту еволюційної економіки, пише газета "Експрес".
 
"По-перше, у нас недиверсифікована та відстала економіка, повністю залежна від експорту та імпорту, — каже експерт. — Вона не може самостійно забезпечити своє споживання, а тому дуже чутлива до валютного курсу, падіння експорту та імпорту.
 
По-друге, НБУ та уряд через свою неадекватність не розуміють ролі валютного курсу для української економіки, не розуміють, що вчасна девальвація при настанні кризи — єдиний засіб порятунку. Вони налаштовані на стримування девальвації, за що потім доводиться платити більш глибокою девальвацією, падінням ВВП та втратою резервів. Нещодавні висловлювання Якова Смолія про застосування валютних обмежень у разі кризи свідчать саме про те, що всі помилки минулого повторяться. 
 
Якщо долар зростатиме, а ціни на український експорт, зокрема на зерно та чорні метали, які займають 22,6 і 14,1% у товарній структурі зовнішньої економіки, падатимуть, то восени Україну чекатимуть проблеми від падіння експорту та девальвації. І чим довше стримуватиметься необхідна девальвація, тим важчі будуть наслідки для економіки, бюджету та державного боргу".
 
Як світ втягується у нову економічну кризу і чи можливо її зупинити? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Леся ЯСИНЧУК 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter