Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Щетинки дикого звіра добре відчищують зуби

25.06.2018 15:50
Щетинки дикого звіра добре відчищують зуби
25 червня 1498 року в Китаї створили зубну щітку. Дослідники  пояснюють, мовляв, дата приблизна, але саме відтоді, вважається,  почалась ера цього надважливого предмету з догляду за зубами.
 
Якою ж у ті далекі часи була перша зубна щітка?
 
Цікаво, що до появи прототипу зубної щітки люди також намагались  стежити за чистотою зубів, у цьому слугувала дерев'яна паличка,  один бік якої загострювали (аби видаляти рештки їжі з міжзубних  проміжків), а другий розжовували (так зуби механічно очищувались). 
 
А от в 1498 році в Китаї придумали таки зубну щітку, її робили з бамбука, до одного кінця палички прикріпивши щетинки вепра. Обирали щетинки лише з хребта тварини, де вони найбільш тверді й міцні. Ще й кріпили щетину так, що ця деталь становила продовження палички. Згодом новинку почали експортувати, однак зубна щітка довго не мала популярності, європейці вважали застосування такого предмету непристойним.
 
Лише з середини XVII століття, коли лікарі почали поширювати  інформацію про необхідність дотримання зубної гігієни, зубна щітка поволі почала завойомувати ринок. Тоді для її  виготовлення застосовували кінське волосся. 
 
А в 1937 році американські спеціалісти розробили нейлон. Цей  синтетичний матеріал виявився не лише більш міцним та  еластичним, але й вологостійким, що стало на заваді розвитку  бактерій. 
 
Лариса ПЕЦУХ 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter