Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

На українських курортах активізувалися отруйні павуки-каракурти

28.06.2018 15:37
На українських курортах активізувалися отруйні павуки-каракурти
У соцмережах почали з'являтися фото з південних областей України із каракуртами. 
 
Так, еколог Владислав Балинський виклав фото "чорної вдови" на своїй руці. Цим він хотів продемонструвати, що без потреби каракурти не нападають. Проте шанс зустрітися з цим павуком, отрута якого у 15 разів сильніша за отруту гюрзи та у 50 разів за отруту тарантула, зростає у літній час. Особливо це стосується Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.
 
Не помітити маленького павука легко, а от наслідки такої зустрічі можуть бути доволі серйозними. "Каракурт може заповзати у взуття, одяг, намет. На пляжах вони ховаються у мушлях. Тому завжди витрушуйте черевики перед тим, як взути, струшуйте одяг та покривала, оглядайте мушлі та камінчики", – радить для Експрес-онлайн вчений-акаролог Костянтин Євтушенко.
 
Каракурт або "чорна вдова" – це павук невеликого розміру, який має кулясте черевце. У період розмноження на верхній частині чорного черевця з'являються червоні цятки. А після спарювання самиця з'їдає самця – для отримання додаткового білка для виведення потомства, тому й прозвали її "чорною вдовою".
 
"У каракуртів нейротоксична отрута, яка діє на нервову систему і викликає збої у роботі багатьох життєво важливих систем, – попереджає вчений. – На місці укусу виникає сильний пекучий біль, який швидко розповсюджується по всьому тілу. Отрута є небезпечною для людини. Вона викликає порушення у роботі серця, набряк, параліч, порушення дихання. Тому після "поцілунку" каракурта слід якомога швидше звернутися до медичного закладу".
 
А першою допомогою є припалювання – у перші 2-3 хвилини слід підпалити 3-4 сірники і прикласти до місця покусу. Термічний вплив руйнує цю білкову отруту. 
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Марина МОРОЗ
 

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter