Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Брати по розуму: ворони вразили інтелектом під час виготовлення знарядь

30.06.2018 00:36
Брати по розуму: ворони вразили інтелектом під час виготовлення знарядь

Експерименти показали, що для виготовлення інструментів новокаледонські ворони не просто повторюють завчену послідовність дій – вони винаходять їх самостійно, домагаючись запланованого результату.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Scientific Reports.

Навичка виготовлення будь-якого інструменту може реалізовуватися та передаватися в різних варіантах. Наприклад, можна просто слідувати завченій або спадковій схеми дій.

Складніший варіант передбачає уявлення, як в цілому має виглядати інструмент, яке завдання він повинен вирішувати, – і на основі такої ментальної схеми «виготовляти його». Це ефективніший метод, але для цього потрібен достатньо розвинутий інтелект.

Учені з Оклендського університету провели експерименти, щоб з’ясувати, як це відбувається у новокаледонських воронів.

Новокаледонські ворони вважаються одними з найрозумніших птахів і загалом одними з найрозумніших тварин на Землі. Вони можуть виготовляти знаряддя – палички, гачки та інших пристосування, які вони використовують для видобутку личинок комах з рослин.

Вчені зловили вісім диких птахів і навчили їх приносити та скидати в приймальний пристрій автомата дрібні шматки паперу, щоб отримувати нагороду. Потім воронам стали давати досить великі й жорсткі картонні картки, що не пролазили в прийомний отвір. Птахи зрозуміли, що їх можна розривати, отримуючи шматочки потрібних розмірів та форми.

Тобто, ворони зуміли виготовити інструмент, заздалегідь не знаючи, як це робиться, і не маючи зовсім ніяких інструкцій про ту послідовності дій, яку для цього необхідно виконати.

Вчені вважають, що це однозначно вказує на те, що птахи мають «ментальний образ» цільового об’єкта та можуть застосовувати різні прийоми, щоб отримати його.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

B

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter