Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Чиї гроші, того влада: хто фінансує 2/3 політичних партій в Україні

02.07.2018 16:00
Чиї гроші, того влада: хто фінансує 2/3 політичних партій в Україні
70% політсил не задекларували цього року жодних витрат. Активісти називають такі дії "публічною неповагою до закону". Хто фінансує партії, які не отримують грошей від держави?
 
"По-перше, у партіях збирають членські внески, —  каже Олексій Кошіль, генеральний директор Комітету виборців України. — Але зазвичай  це невелика частина фінансування. Причому часто механізм членських внесків використовують як засіб прикриття. Відомі випадки, коли сотні пенсіонерів чи студентів водночас переказували партіям по 2 — 3 тисячі гривень. Зрозуміло, що це було фіктивне фінансування,  спроба обійти закон.
 
По-друге, головним донором політичних партій зазвичай є великий бізнес. Але із запровадженням державного фінансування партій політсили, принаймні у міжвиборчий період, можуть сказати: “Ми можемо обійтися без олігархічних коштів”. До слова, грошей, що їх держава нині виділяє парламентським партіям, цілком досить для діяльності центральних офісів, регіональних структур, проведення турів країною тощо.
 
Зазначу, що з 2019 року державне фінансування матимуть партії, які здобули на виборах більш як 2%. Насправді це важливо, щоб держава підтримувала не лише парламентські, а й впливові позапарламентські політсили.
 
Про що свідчить така ситуація і хто мав би стежити за витратами партій на їхню діяльність? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Наталія ВАСЮНЕЦЬ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter