Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Дослідники дізналися, в людей якої професії вищий ризик захворіти на рак

02.07.2018 17:29
Дослідники дізналися, в людей якої професії вищий ризик захворіти на рак

У бортпровідників та пілотів ризик розвитку багатьох видів раку виявився вищим, ніж у людей інших професій. До такого висновку прийшли фахівці Школи громадського здоров’я при Гарвардському університеті, пише сайт Цікавості.

Вчені порівняли дані про здоров’я більше п’яти тисяч бортпровідників та майже трьох тисяч чоловіків і жінок з аналогічним рівнем доходу. З’ясувалося, що ризик розвитку раку грудей, матки, шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози та інших видів онкологічних захворювань у працівників екіпажів літаків є вищим.

Наприклад, у випадку з раком грудей у бортпровідників рівень захворюваності склав 3,4%, у групи, з якою їх порівнювали, — 2,3%. При цьому для багатодітних або, навпаки, бездітних стюардес ризик раку грудей зростає по мірі збільшення стажу.

У Школі громадського здоров’я такі результати пояснюють професійними особливостями роботи бортпровідників — зокрема, вони піддаються іонізуючому опроміненню на великих висотах.

Ще один фактор ризику — збій в роботі циркадних ритмів за ненормованих робочих днів. Автори підкреслюють, що в США ризик для екіпажів літаків вищий, ніж в Європі.

«В Євросоюзі рівень радіації, якому піддається екіпаж, відстежується, і графік робіт складається таким чином, щоб мінімізувати дозу опромінення, особливо для вагітних жінок. У США такого контролю немає», — зазначають автори дослідження, результати якого опубліковані в журналі Environmental Health.
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter