Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Словаччину оштрафували на мільйон євро через невідповідне сміттєзвалище

04.07.2018 12:57
Словаччину оштрафували на мільйон євро через невідповідне сміттєзвалище

Суд ЄС оштрафував Словаччину за затримку в імплементації закону ЄС про захоронення відходів.

Таке рішення у середу, 4 липня, виніс Суд Європейського Союзу в Люксембурзі, повідомляє Європейська правда.

Словаччина повинна виплатити у бюджет ЄС загальний штраф у розмірі 1 мільйон євро та по 5 тисяч євро щоденно за кожен день затримки реалізації закону.

Справа стосується словацького сміттєвого полігону на півночі країни, у Жиліній-Поважський Хлемец.

У 2013 році суд ЄС постановив, що Словаччина порушує директиву ЄС про захоронення відходів, дозволивши експлуатацію існуючого полігону без плану щодо приведення ділянки у відповідність, і не прийнявши остаточного рішення про роботу полігону на основі затвердженого плану.

Три роки по тому Словаччина не прийняла остаточного рішення щодо статусу полігону, тому Єврокомісія звернулась до суду з проханням оштрафувати Словаччину.

Суд визнав, що протягом п'яти років Словаччина не прийняла фінального рішення про закриття всієї ділянки полігону і він не був остаточно закритий відповідно до директиви ЄС. Суд вважає, що порушення Словаччиною своїх зобов'язань здатне вплинути на навколишнє середовище і здоров'я людей.

Разом з тим суд вважає, що слід враховувати послідовні зусилля Словаччини щодо забезпечення дотримання рішення суду 2013 року, її співпрацю з Єврокомісією і врахування того факту, що з 7 січня 2014 року операції на цьому сміттєвому полігоні було припинено.

За цих обставин суд наказав Словаччині виплатити в бюджет ЄС штраф в розмірі 5 тисяч євро зах коен день затримки здійснення заходів, необхідних для дотримання рішення 2013 року. Крім того, Словаччина повинна виплатити в бюджет ЄС одноразову суму в 1 мільйон євро, щоб запобігти повторенню в майбутньому аналогічних порушень законодавства ЄС.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

B

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter