Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Бюджетники недоотримали мільярди гривень зарплати

05.07.2018 09:30
Бюджетники недоотримали мільярди гривень зарплати
Безпрецедентну постанову днями ухвалив Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду, відхиливши касаційну скаргу Кабінету Міністрів щодо позову викладача Святослава Літинського. У ньому активіст вимагав визнати незаконною постанову КМУ про нарахування зарплати освітянам, медикам та іншим категоріям бюджетників, пише газета "Експрес".
 
"Багато років у нашій країні неправильно нараховували заробітну плату працівникам бюджетної сфери, — розповідає Святослав Літинський, доцент кафедри програмування ЛНУ ім. І. Франка. -- Аби довести це, я звернувся до суду. Вперше у 2014 році, потім — у 2015-му.
 
Ось дивіться, про що я писав у позовній заяві. Моя посада — старшого викладача — має встановлений тарифний розряд 17, тарифний коефіцієнт 3. Водночас зазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 року №731 "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" встановлено — з 1 вересня 2015 року у штатному розписі посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 1012 гривень.
 
Відповідно до Закону України "Про оплату праці", тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. А далі — найцікавіше. На той момент мінімальна зарплата була не 1012 гривень, а 1378! Отже, постанова суперечила закону".
 
Як активісту вдалось довести свою правоту? Що робити, щоб повернути свої гроші? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram  

Олена КОВАЛЬСЬКА

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter