Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Штучний інтелект здатен діагностувати тяжку хворобу за електрокардіограмою

05.07.2018 08:10
Штучний інтелект здатен діагностувати тяжку хворобу за електрокардіограмою
Вчені з Інституту Генріха Герца при товаристві Фраунгофера та Університетського госпіталю Шлезвіг-Гольштейн створили штучний інтелект, який здатен визначати інфаркт міокарда за ЕКГ пацієнта.
 
За словами розробників, система працює з тією ж точністю, що і досвідчені кардіологи, повідомляє "Дзеркало тижня".
 
Для роботи дослідники взяли 148 електрокардіограм пацієнтів з інфарктом міокарда і 80 електрокардіограм здорових людей. 90% записів було використано для навчання, а решта 10% — для перевірки результату. При цьому вся інформація була розбита на "вікна": система аналізувала не повну ЕКГ, а поділену на фрагменти, в яких було відображено, як мінімум, три удари серця.
 
Тестування системи показало, що її точність наближається до точності реальних лікарів. Чутливість алгоритму становить 93,3%, а специфічність — 89,7%. Крім того, нейромережа виявилася схильною при постановці діагнозу спиратися на дані тих же ділянок, що і кардіологи. Дослідники відзначають, що у майбутньому подібний алгоритм, ймовірно, можна буде застосовувати у лікарнях.
 
Варто відзначити, що для клінічних випробувань у програми поки невеликий розмір навчальної вибірки і бази даних для перевірки системи. Щоб збільшити їх обсяг, потрібно більше кардіограм з мітками — а їхнє створення вимагає великої кількості часу.
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter