Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Їх називають стовпами Церкви. Християни вшановують апостолів Петра і Павла

12.07.2018 08:00
Їх називають стовпами Церкви. Християни вшановують апостолів Петра і Павла
Цих двох святих об’єднує щира і діяльна віра. Силою слова й духу вони переконували людей в істинності вчення Ісуса.
 
І хоч усі апостоли перед Христовою Церквою рівні, Петро і Павло мають особливий статус — їх іменують первоверховними. А ще називають стовпами Церкви. Навіть своєю смертю ці апостоли засвідчили любов до Бога, пише газета "Експрес".
 
"Святий апостол Петро до свого служіння Богу називався Симоном, —  каже священик Ярослав Гринюк (УГКЦ). — Він жив у Капернаумі, був одружений, рибалив. Мав брата, Андрія, якого першим покликав Христос (Андрій Первозваний). Брат і привів Симона до Ісуса. Простий рибалка повірив у Спасителя і став ревно Йому служити". 
 
—  Але ж відомо, що Петро тричі зрікся Ісуса. Чому його вважають один із стовпів Церкви?
 
—  Так, Петро справді тричі зрікся Христа — через свій страх, це була людська неміч. І повірив в Ісуса, за що був прощений Христом. Згодом Петро довів свою вірність Учителеві. Він, проповідуючи, навернув до Бога тисячі людей, створив численні громади християн, зцілював безнадійно хворих, був двічі ув'язнений та звільнений Ангелом.
 
—  Що відомо про життя апостола Павла?
 
—  Перше ім'я Павла — Савло. Народився у місті Тарсі, на півдні Малої Азії, у єврейській родині, та належав до тогочасної еліти, — розповідає доктор богослов’я, митрофорний протоієрей Василь Вепрук (УПЦ КП). — Павло здобув гарну освіту, але вважав, що християни —  сектанти, які баламутять людей, тому й переслідував їх. Він не був знайомий з Ісусом, коли Той проповідував. Та Господь Сам явився Павлові, коли той їхав у Дамаск катувати християн. Дивним чином Ісус скинув його з коня, осліпив і став говорити з ним, запитав, чому він Його переслідує. Той покаявся, змінився і став проповідником християнства. 
 
—  Петро і Павло були знайомі?
 
—  Так. Вони спілкувалися, дискутували. До речі, Церква, вшановуючи кожного з 12 апостолів, з ІV століття встановила загальне їх почитання на наступний день після свята  славних і первоверховних апостолів Петра і Павла — тож 13 липня відзначають Собор святих славних і всехвальних дванадцяти апостолів.
 
Більше про життя та смерть обох апостолів читайте у свіжому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Сабіна РУЖИЦЬКА
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter