Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Поведінкові стереотипи заважають заробітчанам заробляти більше, - науковець

13.07.2018 13:50
 Поведінкові стереотипи заважають заробітчанам заробляти більше, - науковець
Про це професор Вортонської школи бізнесу Йона Бергер розповідає у своїй праці, пише газета "Експрес".
 
За його словами, якщо мешканці певної країни їдуть на заробітки, то влаштовуються там на ту роботу, на якій вже працюють їхні земляки. Ну приміром, якщо я —  француженка і їду на роботу в США, а там більшість моїх землячок працюють шеф-кухарками, то і я буду першочергово розглядати саме такі вакансії.
 
Теорія надвичайно цікава. А як усе відбувається на практиці? Професор Бергер наводить декілька прикладів: у Каліфорнії (США) 80 відсотків манікюрниць —  в'єтнамського походження. Виявляється, свого часу саме в'єтнамка на ім'я Туан cтала активно займатися цією справою, а потім, коли її землячки приїжджали до США, то, почувши успішну історію Туан, вирішували не ризикувати, а займатися тим, що вже перевірено цією жінкою.
 
Інші цифри по США: корейцям належить майже 65 відсотків хімчисток у США, раніше 60 відсотків алкокрамниць у Бостоні належали ірландцям.
 
А тепер —  про українців. Мабуть, у кожного з нас є знайомі, які працюють в Італії чи Польщі —  це одні з найпопулярніших країн серед заробітчан. Пригадайте, ким працюють ці люди? Велика ймовірність, що жінки в Італії —  доглядальниці стареньких, чоловіки опікуються садами. У Польщі наші земляки збирають ягоди, овочі, фрукти, працюють на будівельних роботах та прибирають будинки заможних поляків. І тут не йдеться про людей без освіти, спеціальних навиків. Талановиті українські вчителі, менеджери, лікарі влаштовуються фактично на чорну роботу. Виходить, теорія Йони Бергера працює?
 
"За даними Міністерства закордоних справ, щомісяця з України виїздить приблизно 100 тисяч трудових мігрантів. Більшість працює у Польщі, —  каже Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. —  Передусім —  у сільському господарстві, на будівництві, на різних підприємствах та у сфері послуг. На менеджерських посадах працює лише 1% заробітчан".
 
Чому так відбувається? Що потрібно для того, щоб українці могли претендувати на кращу роботу? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Світлана ОЛІЙНИК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter