Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

NASA показала, як виглядає злиття нейтронних зір

18.07.2018 18:20
NASA показала, як виглядає злиття нейтронних зір
Завдяки телескопу "Спітцер" вченим вдалося отримати знімок післясвічення вибухового злиття двох нейтронних зір. Це стало можливим завдяки використанню інфрачервоного спектра. 
 
На фото видно злиття двох нейтронних зірок у галактиці NGC 4993. Цю подію вчені помітили вченими спочатку у гравітаційних хвилях та гамма-променях, а далі відслідковували післясвічення по всьому спектру світла.
 
Найкраще це вдалося "Спітцеру". До слова, цей телескоп входить до місії програми Великих обсерваторій NASA, де, крім нього, працюють ще три. Кожен вивчає свій спектр світла – "Хаббл" працює з видимим, Комптоновська обсерваторія – з гамма-випроміненням, а обсерваторія "Чадра" – з рентгенівським. Усі чотири телескопи дозволяють бачити Всесвіт у різних спектрах світла, що дає неабиякі можливості для аналізу.
 
"Загалом, нейтронні зірки – це зорі на завершальному етапі своєї еволюції, які вже не мають внутрішніх джерел енергії та складається переважно з нейтронів, – пояснює Експрес-онлайн Микола Кошкін, заступник директора НДІ "Астрономічна обсерваторія" ОНУ ім.І.І.Мечникова. – Про ці зорі вчені спочатку лише здогадувалися, їхнє існування було доведено теоретично. І лише наприкінці 1960-х років коли було відкрито пульсари, про нейтронні зорі заговорили вголос".
 
Спостереження та вивчення цих небесних тіл допоможе вченим зрозуміти, які з найважчих елементів у періодичній таблиці створено в результаті злиття вибухових нейтронних зірок. А зображення, погодьтеся, неймовірне.
 
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Якщо у Вас не відображаються фото чи відео, перейдіть, будь ласка, до повної версії сайту.
 
Марина МОРОЗ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter