Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Неофобія: чому людям властиво боятись нового

19.07.2018 14:00
Неофобія: чому людям властиво боятись нового
"Неофобія —  патологія, що має багато проявів, —  каже "Експресу" Катерина Данилевська, психоаналітикиня. —  Хтось боїться нових технологій, хтось має страх перед новими знаннями, у когось —  загальна боязнь майбутнього, хтось остерігається братися за будь-що, чого досі не робив, а хтось, приміром, вживати невідому їжу".
 
"Цей страх зумовлений потягом до стабільності й ощадливості життєвих сил, адже будь-які зміни потребують зусиль, —  додає президент Асоціації психологів України Олександр Вакуленко. —  Аби зважитись на них, потрібна сильна мотивація. До цього додається потреба віри:  важливо вірити, що ці зміни —  на краще. Якщо ж йдеться про зміни в суспільстві, то тут на заваді стає страх бути ошуканим.
 
Соціальні психологи згадують про дистресовий досвід —  коли зусилля, витрачені на те, щоб досягти нового, виявляються не лише марними, а й згубними. Так би мовити, хотіли, як краще, а вийшло, як завжди. Через  пережитий раніше негативний досвід людині важко спробувати знову.
 
Культурні антропологи вказують на ще одну важливу причину неофобії. Старі звичаї, старі речі є своєрідним захистом, забезпечують відчуття психологічного комфорту. Створюється затишок, з якого не хочеться виходити. Ану ж буде гірше?"
 
Кому така патологія найбільше властива та як її подолати? Про це — у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Ярина ПАСЛАВСЬКА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter