Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Названо причини загибелі семи земних цивілізацій

19.07.2018 16:44
Названо причини загибелі семи земних цивілізацій
Міжнародна комісія з стратиграфії (ICS) офіційно класифікувала останні 4200 років як окремий геологічний період в історії нашої планети.

Цей період останніх 4200 років вчені назвали Мейгалейським, повідомляє Укрінформ з посиланням на  ICS.  Щоб отримати окремий розділ в офіційній класифікації, геологічний період має відображати будь-яку подію, що мала наслідки глобального масштабу і призвела до утворення нового шару гірської породи.

Сучасне людство живе в добу голоцену, що почалася 11,7 тисячі років тому - після того, як істотне потепління призвело до закінчення останнього льодовикового періоду. Але сам голоцен тепер також розділений на кілька геологічних періодів: ранній, середній та пізній. Кожному з них передувала суттєва зміна клімату.

Мейгалейський період - почався 4200 років тому із настанням великої засухи, катастрофічні наслідки якої відчувалися протягом двох століть і завдали непоправної шкоди цивілізаціям Єгипту, Греції, Сирії, Палестини, Месопотамії, долини Інду і долини Янцзи.

Від інших періодів геологічної шкали Мейгалейський відрізняє те, що його початок збігся з глобальним розвитком культури, який був викликаний тими ж кліматичними змінами.

Його також відрізняє присутність більш специфічних хімічних сполук, які можна спостерігати на прикладі сталагмітових відкладень в печерах штату Мегалая на північному сході Індії.

Середній період голоцену, що передує Мейгалейському, назвають Нортгріппським. Він почався 8300 років тому з різкого похолодання. Його викликало швидке і масштабне танення льодовиків на території сучасної Канади. В результаті цієї події до Світового океану потрапили величезні обсяги прісної води, що змінило морські течії.

Перший період голоцену, що наступив після закінчення льодовикового періоду, названий Гренландським.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter