Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Такого не було 14 млн років. Рівень кислотності океану скоро сягне рекордних значень

26.07.2018 00:11
Такого не було 14 млн років. Рівень кислотності океану скоро сягне рекордних значень
Фахівці Університету Кардіффа провели нові дослідження і з’ясували, що рівень кислотності океану в недалекому майбутньому поб’є рекорд, що тримався понад 14 млн років. Це серйозна загроза для морського життя.
 
Морською водою поглинається величезна кількість вуглекислого газу. З початку індустріальної ери океан увібрав в себе близько 525 млрд тонн CO2, що еквівалентно приблизно 22 млн тоннам на день. За підрахунками екологів, рівень вуглекислого газу збільшиться в 2,5 раза, що спричинить значні негативні наслідки для життя в океані, platfor.
 
Так, раковини деяких тварин вже розчиняються в більш кислій морській воді, але, ймовірно, найбільш істотну шкоду зміна рівня кислотності в океані завдає коралам. Вона згубно впливає на процес формування та відновлення коралових скелетів, які складаються з карбонату, а це тягне за собою їх масову загибель. Також сильно страждають від підвищеного рівня pH у воді промислові риби – кислотність загрожує нюховим здібностям риби, тому зовсім скоро вони стануть беззахисними перед хижаками.
 
«Поточний рН вже зараз, ймовірно, нижче, ніж в будь-коли за останні 2 млн роки. Розуміння того, що це означає для морських екосистем, вимагає довгострокових лабораторних і польових досліджень, а також додаткового вивчення історії скам’янілостей», – зазначає співавтор дослідження професор Керрі Лір. Фахівці припускають, що вже через 80 років рівень pH перевищить показник 7,8. І це буде рекорд з епохи міоцену, що датується 14 млн. років тому.
 
Одна з теорій припускає, що мешканці океану адаптуються до змін хімічного складу води, однак чи відбудеться це – невідомо. Наслідки адаптації можуть бути різними та оцінити їх на даний момент досить складно.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
 
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter