Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Понад 30 популярних в Україні антибіотиків визнали смертельно небезпечними

26.07.2018 22:42
Понад 30 популярних в Україні антибіотиків визнали смертельно небезпечними

Вчені назвали антибіотик, який використовують для лікування інфекцій нижніх дихальних шляхів, визнали смертельно небезпечним.

До такого висновку дійшли американські вчені, пише Infectioncontroltoday.

Мова йде про антибіотик ципрофлоксацин та інші препарати класу фторхінолонів.

Все тому, що вони несуть ризики для серцево-судинної системи, а також призводять до порушення нормальних функцій сполучної тканини, включаючи розрив сухожиль (зокрема, ахіллового), тендиніт і відшарування сітківки.

Науковці пояснюють це тим, що пацієнти, які приймали фторхінолони (група синтетичних хіміотерапевтичних засобів), мали більш високий ризик розвитку аневризми аорти, розриву судин, ніж ті, хто не приймав даний препарат.

Експеримент також проводили на здорових мишах, вони отримували антибіотик ципрофлоксацин, і не відчули негативного впливу на аорти. А от у меншої частини гризунів з помірно напруженими аортами, які отримували плацебо, розвинулася антибіотикоасоційована діарея. У більшої частини хворих мишей, які отримували антибіотик, розвивалася ААД та розсічення аорти. І у 15% випадків прийому ліки спричиняє летальні наслідки.

В Україні фторхінолони представлені більше ніж 30-ма найменуваннями ліків різних форм випуску, вони відносяться до популярних препаратів.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter