Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

У Нацбанку спробували пояснити, чому в липні знецінилася гривня

30.07.2018 20:12
У Нацбанку спробували пояснити, чому в липні знецінилася гривня

Причинами нещодавньої девальвації гривні стало посилення попиту на іноземну валюту імпортерами, відшкодування ПДВ та виплати нерезидентами за державними облігаціями.

Про це повідомив глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.

«Знецінення гривні в липні зумовлювало насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку. З однієї сторони попит зумовлювали імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншої – додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими ОВДП», – пояснив він.

За його словами, відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок, так як ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами.

Крім того, вони використовуються експортерами як обігові кошти, що знижує необхідність «заведення» виручки в іноземній валюті в Україну, відзначив Данилишин.

«Знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, зумовлене впливом короткострокових чинників. Однак, з метою упередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк готовий і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що й робив минулого тижня», – підкреслив він.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

B

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter