Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Експерт пояснив, чому НБУ почав розраховувати офіційний курс гривні до долара по-новому

01.08.2018 15:40
Експерт пояснив, чому НБУ почав розраховувати офіційний курс гривні до долара по-новому
Із сьогоднішнього дня набрала чинності нова методика розрахунку офіційного курсу гривні до долара.
 
Згідно з ухваленим Нацбанком рішенням, він розраховуватиметься на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів на умовах "тод", "том" і "спот", які в день розрахунку офіційного курсу укладалися банками на міжбанківському валютному ринку України з іншими банками і з НБУ, й інформація про які надавалася Нацбанку торгово-інформаційними системами до 15:30 відповідного робочого дня.
 
Нова методика передбачає двоступеневу систему відсікання угод. Спочатку з наявного ряду угод відсікатимуться всі угоди, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного по всіх угодах більш ніж на 2%. Потім відсікатимуться угоди, курс чи обсяг яких відхиляється від середньоарифметичного курсу чи обсягу, більш ніж на 2 стандартні відхилення. Розрахунок офіційного курсу гривні до долара буде здійснюватися як середньозважене за всіма угодами, які залишилися після відсікання.
 
Офіційний курс буде оприлюднюватися на сайті НБУ до 16:00, тобто на 2 години раніше, ніж це було до 1 серпня. Механізм обрахунку офіційного курсу гривні до інших валют залишився без змін.
 
"Нацбанк відсікатиме крайні значення, так звані екстремальні показники,  —  коментує Експрес-онлайн виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.  —  Бо часто на міжбанку спостерігалося, що, наприклад, 90% угод було на рівні 26,5 грн/$, а потім хтось з якоїсь причини купив валюту по 27,5 грн/$ і курс вже рвонув угору. При таких стрибках спред розширюється. Обрізання крайніх точок робить курс гривні до долара більш приємним, не таким страшним".
 
Схоже, Нацбанк справді готується до девальвації гривні...
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Леся ЯСИНЧУК 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter