Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

За останні сім років українці стали їсти менше м'яса, риби і навіть хліба

02.08.2018 15:41
За останні сім років українці стали їсти менше м'яса, риби і навіть хліба
Згідно з офіційною статистикою, за період з 2010 до 2017 року середньостатистичний українець скоротив споживання м'яса, риби, цукру, олії, картоплі, овочів, баштанних та хліба, пише Експрес-онлайн
 
Держстат оприлюднив дані про споживання продуктів харчування в домогосподарствах у розрахунку на одну особу за місяць. Отож, один українець споживає у середньому 4,7 кілограма м'яса і м'ясопродуктів на місяць. А ще сім років тому йшлося про 5,1 кілограма. У раціоні українця поменшало за сім років риби і рибопродуктів (у 2010-му – 1,8 кілограма, а у 2017-му – 1,3).
 
Тепер для однієї особи достатньо на місяць 2,8 кілограма цукру. А у 2010-му споживали у середньому по 3 кіло на місяць. Споживання олії та рослинних жирів скоротилося на 300 грамів. Якщо у 2010 році середньостатистичний українець з'їдав за місяць 7,7 кілограма картоплі, то тепер йому вистачає 6,4 кілограма. Овочів та баштанних споживається на кілограм менше, а хліба та хлібних продуктів – на 900 грамів (у 2010-му – 9,3 кілограма, а у 2017-му – 8,4). Збільшилося споживання лише молока і молочних продуктів. Та всього на 100 грамів (у 2010-му – 19,2 кілограма, а торік – 19,3). Не змінилося споживання яєць (20 штук на місяць), а також фруктів, ягід, горіхів та винограду (3,7 кілограма для однієї особи на місяць).
 
"Загалом купівельна спроможність на 84% найменування продуктів знизилася, – розповідає Експрес-онлайн Олексій Дорошенко, гендиректор Асоціації постачальників торговельних мереж. – Ми підраховували, яку кількість продуктів можна придбати на середню заробітну плату. Відзначаємо суттєве зниження.
 
Наприклад, у травні за середню зарплату можна було купити мороженої риби на 11 кілограмів менше, ніж у січні. Це ж стосується хліба, овочів, молочних продуктів. 
 
Проте слід також врахувати, що ще сім років тому українці споживали більше продуктів, вироблених у власних господарствах. За останній рік спостерігається суттєве зменшення власного виробництва у домогосподарствах - на 15%. З 2010 воно могло зменшитися вдвічі. Адже скорочується поголів'я худоби, менше садять картоплі у приватному секторі. Людям не вигідно тримати корову чи вирощувати овочі на великих ділянках землі".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Богданна МАРТИНИК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter