Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Через рясні дощі врожай зерна почав псуватися: як його зберегти

08.08.2018 12:40
Через рясні дощі врожай зерна почав псуватися: як його зберегти
Детальніше про норми зберігання зерна розповідає "Експресу" Володимир Лихочвор, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри Національного аграрного університету.
 
— Якою має бути вологість зерна?
 
— При зберіганні вона не повинна перевищувати 14 відсотків. Якщо доходить до 16 — 19 відсотків, збіжжя терміново треба сушити.
 
— А як виміряти вологість?
 
— Точно виміряти її можна приладом, який продають у  спеціалізованих магазинах. Орієнтовну вологість визначають  таким найпростішим способом: розкушуєте зерно, якщо хрумтить, то придатне для зберігання і можете звозити в засіки. Якщо ж не хрумке, ба більше — м'яке, наче віск, то зрозуміло, що вологість його підвищена і врожай треба сушити.
 
— Як це правильно робити в домашніх умовах?
 
— Сонячного дня розстеліть на подвір'ї папір чи клейонку і розкладіть усе зерно. Товщина насипу має бути 5 — 10 сантиметрів, перемішувати збіжжя потрібно 4 — 5 разів на день. Якщо погода дощова, сушити його можна на горищі, провітрюючи щодня.
 
— Що далі?
 
— Після сушіння зерно можна розкласти у мішки, у дерев'яну скриню, у засіку, але висота насипу в ньому не має перевищувати 1,5 метра. Зберігати зерно найкраще на горищі. І важливо, щоб там була вентиляція. 
 
До речі, ячмінь, пшеницю, кукурудзу можна зберігати в одному приміщенні. Головне, окремо тримати зерно на насіння. А щодо шкідників, то нині можна придбати доступні й дієві препарати в кожному спеціалізованому магазині.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Юлія ГОЛОДРИГА
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter