Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Грошова маса у липні в Україні зросла. Експерт пояснив причини

10.08.2018 16:58
Грошова маса у липні в Україні зросла. Експерт пояснив причини
За даними Нацбанку, грошова маса у липні в Україні зросла на 1,3% – до 1 трильйона 228 мільярдів гривень. Чи означає це, що Нацбанк увімкнув друкарський верстат, тож слід очікувати ще вищої інфляції?
 
"Ні, влітку Нацбанк зазвичай немає потреби у жорсткій грошовій політиці, – каже Експрес-онлайн економічний експерт Олексій Кущ. – НБУ не здійснює вилучення грошової маси, не проводить валютних інтервенцій, а купує валюту на міжбанку. Коли він це робить, то випускає в обіг гривню, тому й зростає грошова маса.
 
Наприкінці липня курс гривні почав просідати. НБУ продає валюту на міжбанку і вилучає гривню через залучення депозитних сертифікатів, тому грошова маса у серпні вочевидь зменшуватиметься.
 
Якщо аналізувати Індекс монетизації, то ми належимо до слабко розвинутих країн із низьким рівнем монетизації – 30-40%, високим рівнем інфляції (більше 10%) та ВВП на душу населення приблизно 2 тисячі доларів. Хоча ще донедавна знаходилися в другій групі, що характеризується рівнем монетизації 50-60%, інфляцією на рівні 7-8% та від 2 до 10 тисяч доларів ВВП на особу. Тобто у нас невелика грошова маса, особливо, якщо порівнювати з розвинутими країнами".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Леся ЯСИНЧУК 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter