Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Ще сто років тому вчені попереджали про загрозу глобального потепління

17.08.2018 18:36
Ще сто років тому вчені попереджали про загрозу глобального потепління

У новозеландських архівах виявили газети, які попереджали про глобальне потепління ще в серпні 1912 року.

14 серпня 1912 року газета Rodney and Otamatea Times надрукувала напрочуд прозорливий абзац в розділі "Наукові замітки і новини", повідомляє “Новое время” з посиланням на Science Alert.

У короткій замітці попереджали, що атмосфера Землі змінюється через те, що світові економіки нарощують виробництво викопних видів палива.

"Споживання вугілля впливає на клімат", - йдеться в невеликому заголовку.

"Печі в світі тепер спалюють близько 2 мільярдів тонн вугілля на рік. Коли вугілля спалюється, об'єднуючись з киснем, він щорічно додає до атмосфери близько 7 мільярдів тонн вуглекислого газу. Це, як правило, робить повітря більш ефективною ковдрою для Землі і піднімає її температуру. Ефект може бути значним протягом декількох століть", - йшлося в замітці.

Це приголомшливо стисле пояснення того, як люди сприяли потеплінню атмосфери Землі.

Схожий текст був опублікований місяцем раніше, 17 липня 1912 року, в австралійському Braidwood Dispatch. До цього дуже схожа згадка про наслідки спалювання вугілля виявилися у виданні Popular Mechanics за березень 1912 року. Фактично, журналісти відстежили наукову дискусію про вплив вугілля на нашу атмосферу аж до 1850-х років.

На жаль, сьогодні мало що змінилося: людство споживає понад 5,3 млрд тонн вугілля щорічно. У той час, як темпи видобутку вугілля сповільнюються в США, вони ростуть в країнах, що розвиваються, особливо в зростаючих економіках Індії та Китаю. Ця діяльність веде до руйнівних наслідків для екосистем Землі і для тих, хто намагається дихати в забруднених районах.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

B

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter