Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

НБУ дозволили позиватися проти Коломойського у справі націоналізованого банку

21.08.2018 10:48
НБУ дозволили позиватися проти Коломойського у справі націоналізованого банку

Дніпропетровський апеляційний госпсуд, розглянувши скаргу Національного банку України (НБУ), вніс зміни в мотивувальну частину постанови Госпсуду Дніпропетровської області, яким Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження за позовом до Ігоря Коломойського як поручителя Приватбанку про стягнення заборгованості з рефінансування в розмірі 1,29 млрд грн.

Таке рішення суд ухвалив 13 серпня, передає профільний портал finbalance.

Так, суд першої інстанції відмовився відкривати провадження у справі на підставі того, що Коломойський в жовтні 2017 року продав дві квартири в Дніпрі та проживає в Женеві в Швейцарії. Госпсуд Дніпропетровської області роз'яснив НБУ про необхідність звернення з позовом до суду за місцем проживання екс-співвласника Приватбанку.

Натомість Дніпропетровський апеляційний госпсуд дійшов висновку, що позовна заява НБУ не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства, а підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства.

Крім того, суд апеляційної інстанції погодився з доводами НБУ, суд першої інстанції безпідставно прийняв до уваги та дослідив надані представником Коломойського документи, чим порушив встановлений Господарським процесуальним кодексом України порядок вирішення судом питання про відкриття провадження у справі та дослідження доказів.

"Оскільки місцевий господарський суд дійшов вірного висновку про необхідність відмовити позивачу у відкритті провадження у справі, однак неправильно застосував норми Господарського процесуального кодексу України, ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 22.06.2018 у справі №904/2530/18 слід змінити у викладені її мотивувальної частини", - йдеться в постанові апеляційного госпсуду.

НБУ також оскаржує в Дніпропетровському апеляційному господарському суді ще три постанови Господарського суду Дніпропетровської області, винесені в червні поточного року, якими Нацбанку було відмовлено у відкритті провадження ще в трьох справах до Коломойського як поручителя Приватбанку з рефінансування про стягнення заборгованості в розмірі відповідно ще 1,8 млрд грн, 1,27 млрд грн і 503 млн грн (тобто сукупний обсяг вимог НБУ за чотирма позовами - 5 млрд грн).

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter