Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Юрист розповів, як отримати компенсацію від міста, якщо автомобіль затопило під час грози

21.08.2018 16:50
Юрист розповів, як отримати компенсацію від міста, якщо автомобіль затопило під час грози
Насамперед слід звернутися у поліцію, яка має зафіксувати інцидент і пошкодження авто. Каже у коментарі Експрес-онлайн Роман Лихачов, адвокат та правозахисник.
 
"Збирайте якомога більше фотосвідоцтв пригоди, це нескладно зробити кожному власникові сучасного телефону, записуйте координати свідків події, зберігайте чеки з місць автопаркування,  —  пояснює юрист. —  Далі слід з'ясувати, у підпорядкуванні якого органу самоврядування знаходиться місце паркування, з якого змило ваш автомобіль.
 
Питання щодо шкоди, пов’язаної з фізичним знищенням транспортного засобу, регулюються Законом України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Транспортний засіб вважається фізично знищеним, якщо ремонт є технічно неможливим чи економічно необгрунтованим.
 
Ремонт вважається економічно необгрунтованим, якщо передбачені згідно з аварійним сертифікатом (рапортом) чи звітом (актом) аварійного комісара, оцінювача чи експерта витрати на відновлювальний ремонт перевищують вартість транспортного засобу до дорожньо-транспортної пригоди. У такій ситуації власник авта вправі претендувати на компенсацію збитків. Розмір шкоди визначається за ринковою вартістю транспортного засобу на момент пошкодження.
 
Звісно ж, кращий варіант —  страхова виплата. Але, не виключено, що страхова компанія, в яку ви звернетеся за компенсацією збитків, заявить, що повінь, унаслідок якої пошкоджено автомобіль, —  це форс-мажор. І відмовить у виплаті. Але, по-перше, факт форс-мажору ще потрібно довести. По-друге, якщо до непередбаченої катастрофи призвела цілком передбачена (на жаль) безгосподарність комунальників, то повинен бути і той, хто за неї відповість. У такому разі слід звернутися із заявами до поліції (про заподіяння збитків) і керівництва органу місцевого самоврядування (балансоутримувача території) —  про відшкодування збитків. Якщо відповідь негативна, автовласник звертається до суду із позовом. Прикріпляє до заяви усі зібрані документи: фотосвідчення, протоколи, відповіді інстанцій.
 
І ще. Як свідчить практика, більший шанс на перемогу у подібній ситуації мають автори колективних позовів. Такі справи —  резонансніші. Шукайте таких же, як ви, потерпілих автомобілістів, об'єднуйтеся, готуйте колективний позов.
 
До речі. Яскравий приклад того, що подібні позови —  не безнадійні, це справи за позовами мешканців Балаклії, чиї автомобілі були знищені внаслідок вибухів на складах військової частини. Люди відвоювали не лише відшкодування за знищене вибухами снарядів майно, а й дістали компенсацію за спричинену моральну шкоду".
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter